Logistika a sklady

Kateřina Rázlová povede v DHL Supply Chain kromě automobilového sektoru i transport

Společnost DHL Supply Chain jmenovala Kateřinu Rázlovou do funkce ředitelky automobilové divize a transportu v České republice. Kateřina Rázlová vede automobilovou divizi již od roku 2009. Nově bude kromě logistických a transportních služeb pro automobilový průmysl zodpovídat i za dopravu v segmentu spotřebního zboží.

„Mým cílem je v maximálně možné míře využívat synergie mezi transporty obou sektorů a realizovat projekty v oblasti digitalizace. Poptávka po přepravních službách i přes aktuální situaci v automobilovém sektoru neustále roste. Zejména v návaznosti na e-commerce je její vývoj velice dynamický, velký potenciál vidím i v různých variantách zelené flotily a kombinované přepravě,“ vysvětluje Kateřina Rázlová.

Přečtěte si také
Kateřina Rázlová, ředitelka automobilové divize a transportu v České republice

Tato organizační změna se dotkla také manažera transportu Ľubomíra Sasaráka. Propojením obou flotil je zodpovědný za chod vozového parku s více než stovkou vlastních nákladních vozidel a šedesáti až stovkou smluvních vozidel, jejichž počet se mění v závislosti na sezóně.

„Dělám vše pro to, abych vytvořil stabilní a spolehlivé týmy složené z dispečerů a řidičů. Není to jednoduchý úkol, neboť trh dlouhodobě trpí nedostatkem vhodných kandidátů. Zároveň pracuji na budování nízkoemisní flotily. Společně s kolegy se snažíme motivovat zákazníky k většímu využívání vozidel s alternativními pohony. V tomto směru máme za sebou první úspěchy: podařilo se nám uvést do provozu první elektrické nákladní auto, začali jsme využívat CNG vozy, nainstalovali jsme solární panely na distribuční auta, vylepšili aerodynamiku a máme také jednu z největších flotil LNG tahačů. Z DHL neodchází žádná nabídka, která by neobsahovala zelená transportní řešení,“ říká Ľubomír Sasarák.

Lubomír Sasarák

Kateřina Rázlová pracuje v DHL od roku 2001. Ředitelkou automobilové divize je od roku 2009, v letech 2004–2008 vedla oddělení transportu pro zákazníky z automobilového průmyslu. Ve firmě začínala jako manažerka pro dopravu a logistiku. Vystudovala VŠE v Praze a úspěšně absolvovala MBA na University of Pittsburgh.

Ľubomír Sasarák nastoupil do DHL v roce 2018 na pozici manažera transportu. Před tím působil 10 let ve společnosti Toyota Tsusho v Kolíně, kde si prošel pozicemi od dispečera až po manažerskou roli. V rámci působení v této korporaci se Ľubomír účastnil mnoha zajímavých projektů. Mimo jiné vyhrál cenu EIIP (European Innovation Incubation Program). Také byl dva roky vyslaný v Toyota Motor Europe v Belgii. Ľubomír vystudoval logistiku, dopravu a celní deklaraci a v tomto oboru se neustále vzdělává.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button