Logistika a sklady

Nová flotila manipulační techniky, Petainer vsadil na ekologii s Lithiovými vozíky

Společnost Petainer Czech Holdings s.r.o. převzala začátkem června novou flotilu manipulační techniky.

Obměna se týkala kompletní flotily vozíků, která se navíc rozrostla o vozíky do nově vybudované skladové haly. Celkem 13 retraků a 2 čelní elektrické vozíky značky Jungheinrich je kompletně vybaveno Lithium-Iontovými bateriemi. Logistika společnosti tím přidala svůj díl do programu zerowaste, který si klade za cíl minimalizovat dopady na životní prostředí.

Lithium-Iontové baterie přinášejí vyšší efektivitu nabíjení i využití energie a snižují tak její spotřebu. Není nutné stavět speciální nabíjecí místnosti, což v důsledku znamená lepší využití plochy, eliminaci tvorby neekologických výparů a další úspory. Díky velmi rychlím nabíjecím časům této progresivní technologie, může Petainer Czech Holdings s.r.o. profitovat z dalších výhod, jako je snížení počtu nabíjecích přístrojů (konkrétně pro flotilu Petainer v Aši stačí 7 nabíjecích přístrojů na 15 vozíků), úspory za náhradní baterie, či eliminaci jakékoliv údržby baterií.

Manipulace s náhradními bateriemi, dolévání destilované vody a další činnosti spojené s prací s olověnými bateriemi znamená i zvýšené nároky na personál a jeho školení. To všechno s Lithiovými bateriemi odpadá. Zvyšuje se tak bezpečnost i hygienický standard v celém provozu.

Společnost Petainer Czech Holdings s.r.o. je již od svého založení v r. 1996 zaměřena na vývoj a výrobu nápojových a potravinářských obalů z plastů. Tradičními výrobky jsou vratné PET lahve pro spotřebitele nápojů značek Coca Cola, Nestle a německých distributorů minerálních vod. Posledních několik let společnost intenzivně rozvíjí obalové řešení pro distribuci čepovaného piva (kegy). Petainer se globálně zaměřuje na obnovitelnost zdrojů a politiku ZeroWaste, jakožto dlouhodobě udržitelný trend. Závod v Aši momentálně zaměstnává kolem 200 lidí. Závod má certifikované systémy řízení podle norem ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 a ISO 45001. Roční obrat ašského závodu dosahuje necelých 2mld. Kč. 

Přečtěte si také

Back to top button
Close
Close