Logistika a sklady

Novinky DB Schenker

DB Schenker nabízí nové pravidelné spoje do sedmi středoasijských států. V Kongresovém centru Praha byla otevřena nová kancelář.

DB Schenker nabízí nové pravidelné spoje do sedmi středoasijských států
Společnost DB Schenker otevírá nové pozemní linky do Arménie, Ázerbájdžánu, Gruzie, Kazachstánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu a Turkmenistánu. Nové pravidelné spoje odjíždí z České republiky jedenkrát týdně a nabízí dostatečnou kapacitu nakládek i pro velké objemy zboží.   
 
„Nové linky nám umožňují posílit napojení na východní trhy – Rusko, postsovětské a pobaltské státy, kde máme jako koncern velmi dobré zastoupení,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice. Pro účely velkoobjemových přeprav využívá společnost také železnice, jelikož představují efektivní, šetrné a bezpečné řešení dodávky zboží do těchto zemí. V loňském roce otevřela společnost DB Schenker čtyři nové linky do Ruska, které jsou úzce propojeny s evropskou přepravní sítí a umožňují přepravy do Petrohradu, Moskvy a dalších měst. Díky 22 pobočkám po celém Rusku a vlastní distribuční síti s pravidelným spojením poskytuje DB Schenker svým zákazníkům komplexní služby včetně proclení a pojištění.
 
Nová kancelář v Kongresovém centru Praha
Společnost DB Schenker otevřela novou kancelář veletržní spedice a nadrozměrných přeprav v Kongresovém centru Praha, kam se letos přestěhovala z pražských Holešovic. „Hlavním důvodem změny sídla je pro nás strategické přiblížení se centru pražského výstavnictví i lepší pozice pro jednání s našimi zákazníky i obchodními partnery. Věříme, že přestěhování je pozitivním krokem a přidanou hodnotou pro budoucí rozvoj našich veletržních a projektových aktivit,“ uvedl Petr Slabý, produktový manažer výstav a veletrhů společnosti DB Schenker. Kongresové centrum Praha je důležitým bodem centrální Evropy pro pořádání kongresových projektů a akcí. Prostory nabízejí kapacitu až pro 9 300 návštěvníků ve více než 50 sálech a dalších přilehlých výstavních prostorách.
 
Profil DB Schenker
DB Schenker patří mezi přední světové poskytovatele integrovaných logistických a spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou v poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě toho nabízí inovační řešení, individuální přístup, vysokou profesionalitu a spolehlivost. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know-how a technického, technologického i kapitálového zázemí.
 
Globální síť DB Schenker zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků ve 130 zemích, to umožňuje organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.
 
V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Svým zákazníkům nabízí partnerství založená na úzké spolupráci, kvalitních službách a vzájemné důvěře. Firma dbá na lokální podporu aktivit, společenskou zodpovědnost i ochranu životního prostředí a zdrojů. Podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 patří společnost Schenker mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button