Logistika a sklady

Obrat DACHSER Czech Republic letos překoná dvě miliardy korun

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic dnes oznámil očekávaný letošní obrat.

Podle předběžných výsledků by společnost měla poprvé ve své historii pokořit dvoumiliardovou hranici. Na 35% zvýšení obratu se podílel růst stávajících zákazníků i nové akvizice. DACHSER tak letos v České republice pozemní přepravou odbaví 800 tisíc zásilek. 
 
V letošním roce zaznamenal DACHSER v České republice nárůst aktivit svých stávajících klientů, kteří posilovali zejména v exportech. Počet exportních zásilek společnosti DACHSER se tak v meziročním srovnání zvýšil o 16 % na 383 tisíc kusů. Zvýšila se i tonáž zásilek přepravovaných do zahraničí, a to na téměř 220 tisíc tun.  
 
„Křivka našich exportních zásilek sběrné služby stále roste,“ komentuje vývoj letošních pozemních přeprav Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „nejvíce zásilek od nás směřuje do Německa, následuje Francie a Slovensko.“   Předběžné výsledky ukazují i zvýšení počtu importních zásilek, které proudí z Evropy do České republiky.
 
„Největší podíl v našich importech má také Německo. Na druhém místě v počtu dovážených zásilek je potom zboží z Rakouska a Polska,“ vysvětluje Ing. Jan Polter. Společnosti DACHSER Czech Republic se dařilo také v jiných oblastech. Firma investovala 3 miliony Kč do vzdělávání svých zaměstnanců a zaměřila se i na posilování vztahů se zákazníky a ostatními obchodními partnery. 
 

Přečtěte si také

Back to top button