Logistika a sklady

Panattoni industriálním developerem roku střední a východní Evropy

Panattoni Europe byla v konkurenci osmi předních společností vyhlášena Industriálním developerem roku 2015 na letošním ročníku prestižního ocenění CEE Quality Awards.

Cenu si Panattoni Europe odnesla už potřetí. Právě v letošním roce přitom slaví desetileté výročí na evropském trhu. Porota, složená z respektovaných osobností reprezentujících nejvýznamnější společnosti nemovitostního trhu, posuzovala úspěchy nominovaných v oblasti industriálních projektů, hodnotila jejich komerční výkonnost a příspěvek k růstu celého nemovitostního sektoru.
 
U Panattoni Europe porotci ocenili zejména dvojici projektů pro Amazon v Polsku s celkovou plochou 246 000 m2 spolu s dalším projektem v České republice o velikosti 133 000 m2; 50 000 m2 pro společnost Castorama ve Strykówě, otevření šesti parků pro vícero nájemců o celkové ploše 653 340 m2, započetí výstavby inteligentního závodu o 45 000 m2 pro GE Industrial Solution v Bílsko-Bělé a v neposlední řadě také prodej logistického portfolia za 268 milionů eur, tedy v přepočtu za bezmála 7,5 miliardy korun.
 
Panattoni Europe byla na CEE Quality Awards oceněna již několikrát. Titul Industriální developer roku získala už v letech 2011 a 2012. Carl Panattoni, zakladatel a majitel společnosti, byl oceněn za celoživotní dílo v oblasti průmyslových nemovitostí a Robert Dobrzycki byl jmenován Osobností roku 2011.
 
„Rok 2014 byl velmi rušný, nejenom pro nás, ale pro celý trh průmyslových nemovitostí. Připravili a dodali jsme 500 000 m2, podepsali nájemní smlouvy na více než 650 000 m2 a otevřeli nové parky. Nebudu skrývat, jak moc mě těší, že jsme cenu získali. Patří celému týmu Panattoni Europe, který po celý minulý rok tvrdě pracoval a rozhodně si ji zaslouží,“ zdůraznil Robert Dobrzycki Managing Partner celoevropské Panattoni Europe.
 
„Vynikající rok měla Panattoni Europe i přímo v České republice. Vloni jsme v oblasti nových pronájmů dosáhli vůbec nejlepších výsledků od našeho vstupu na český trh,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe v České republice. Panattoni Europe v letošním roce slaví desetileté výročí na evropském trhu. Od roku 2005 společnost dodala 3,1 milionů metrů čtverečních špičkových industriálních a logistických ploch pro více než 200 zákazníků.
 

Přečtěte si také

Back to top button