Logistika a sklady

Společnost Ingersoll Rand slavnostně otevírá nový výrobní závod v českém Kolíně

Společnost Ingersoll Rand otevírá nový výrobní závod pro značky Trane a Thermo King v Kolíně.

Společnost Ingersoll Rand, světová jednička ve vytváření pohodlných, udržitelných a efektivních prostředí, dnes otevře v Ovčárech v okrese Kolín nový moderní závod pro výrobu, konečnou montáž a distribuci klimatizačních systémů značek Trane a Thermo King.

 

Nový závod nahradí provoz v kolínské továrně, která funguje od roku 1992, a bude pokračovat v produkci výrobků Thermo King a Trane.   Závod vyrábí pro klienty z celého světa klimatizační jednotky Thermo King určené pro autobusovou a železniční dopravu.  Na tomto místě se také vyrábí vodní terminály a malé až střední chladicí jednotky pro vytápění komerčních prostor a ventilační a klimatizační systémy (HVAC) značky Trane.
 
„Společnost Ingersoll Rand je hrdým občanem Kolína již více než dvě dekády a díky tomuto novému závodu dále prohloubíme naši spolupráci s regionem,“ řekl viceprezident společnosti Ingersoll Rand pro integrovaný dodavatelský řetězec Jeff Greene. 
 
„Ceníme si dlouhodobé spolupráce a partnerství s komunitami, kde žijeme a pracujeme. Podpora místní samosprávy a silné komunitní vazby jsou důležitými faktory pro budoucí úspěch naší společnosti. Ingersoll Rand s hrdostí přispěje k rozvoji obce Ovčáry v okrese Kolín a obohatí životy lidí a institucí, kteří zde sídlí.“ Společnost Ingersoll Rand je v současnosti v České republice zastoupena výrobními závody v Kolíně a Uničově a strojírenským a technologickým střediskem v Hostivici u Prahy.  
 
O závodě
Závod stojí na pozemku o velikosti 90 000 metrů čtverečních v obci Ovčáry v okrese Kolín. Závod tvoří 25 000 metrů čtverečních výrobních a skladovacích ploch a více než 3 400 čtverečních metrů kancelářských prostor, do kterých je započtena i jídelna, ošetřovna a odpočívárna. Dalších 5 000 metrů čtverečních je k dispozici pro budoucí rozšíření.  
 
Nový závod dokazuje snahu společnosti Ingersoll Rand budovat udržitelné závody a snižovat negativní dopad na životní prostředí. V novém závodě najdeme celou řadu ekologických prvků sloužících k optimalizaci energetické efektivity, využívání vody a nakládání s odpady při současném zajištění pohodlí zaměstnanců.  
 
Úspory energií bude dosaženo díky vylepšené izolaci, pokročilým fasádám budov a různým opatřením pro kontrolu klimatu, mezi něž patří okna s dvojitými skly, automaticky ovládané zatemňování a vzduchotěsné systémy pro spojování a vyrovnávání při nakládce a vykládce.   Více než 40 procent pozemku závodu zabírají stromy původních druhů. Závod se může pochlubit dalšími prvky, které přispívají k dlouhodobé udržitelnosti. Patří mezi ně například přednostní parkovací místa pro úsporná vozidla s nízkými emisemi, nádrž pro zachytávání dešťové vody využitelné ke splachování, která značně sníží spotřebu pitné vody a systém pro solární ohřev teplé vody. 
 

Přečtěte si také

Back to top button