Logistika a sklady

Společnost Prologis plně pronajala spekulativně vystavenou budovu v Janki

První budova vystavená spekulativně od roku 2009 byla plně pronajata společnosti Rohlig Suus Logistics. Jediná cross-dock logistická budova umístěná v těsné blízkosti Varšavy.

Prologis, Inc., vedoucí mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí dnes oznámil, že pronajal 25 500 metrů čtverečních v Prologis Park Janki společnosti Rohlig Suus Logistics – jednomu z největších poskytovatelů logistických služeb zajišťujícímu komplexní řešení v oblasti logistiky v Polsku.
Rohlig Suus Logistics si pronajal celých 18 500 metrů čtverečních, které jsou dostupné v Budově 3 a k tomu ještě dalších 7 000 metrů, o které bude budova rozšířena.  Dodatečné prostory budou přizpůsobeny potřebám tohoto zákazníka a vznikne tak první cross-dock budova v na trhu, která umožní manipulaci s vysokými objemy zboží. Celý komplex o celkové rozloze 25 500 metrů čtverečních bude největší budovou tohoto druhu v okolí Varšavy, kterou si bude pronajímat poskytovatel logistiky zajišťující komplexní služby.
 
Umístění parku je pro společnost poskytující systém sběrné logistiky velmi výhodné, neboť jí umožňuje doručovat zboží v rámci 24 hodin po celé zemi. Na žádost klienta byly do budovy přidány i systémy šetrné k životnímu prostředí, které například snižují spotřebu elektrické energie.
 
„V důsledku klesající dostupnosti volných ploch v industriálních nemovitostech na jih od Varšavy jsme se rozhodli dokončit třetí budovu v Janki,“ uvedla Kamila Pruk, leasing manager společnosti Prologis v Polsku, „Skvělé umístění tohoto parku poblíž hlavních národních i mezinárodních dopravních cest v kombinaci se zkušenostmi a flexibilitou týmu společnosti Prologis, vytvořily nepřekonatelnou nabídku pro našeho nového zákazníka. Přejeme společnosti Rohlig Suus Logistics hodně úspěchů v jejich novém distribučním centru a těšíme se na naši budoucí úspěšnou spolupráci.“
 
„Rozměr a hodnota této výstavby spolu se stupněm investice ze strany ROHLIG SUUS Logistics jsou v tomto oboru neslýchané. Dohoda s Prologisem je pro nás již čtvrtou důležitou změnou v oblasti nemovitostí pro letošní rok – již jsme otevřeli dva komplexy postavené pro nás na míru v Czeladźu a Poznani a naši pobočku v Lodži jsme přemístili do větší a modernější budovy třídy A+. Toto výrazně zvýší naše provozní schopnosti a bude mít pozitivní dopad na budoucí rozvoj našich služeb,” řekl Daniel Franke, člen představenstva Rohlig Suus Logistics zodpovědný za logistiku, domácí distribuci a IT řešení.
 
„Díky našim rozsáhlým znalostem trhu a finanční stabilitě jsme se rozhodli pokročit se spekulativní výstavbou v Polsku od roku 2009,“ dodal Bartosz Mierzwiak, vice prezident a market officer společnosti Prologis v Polsku, „Dokázali jsme, že jsme skutečnými lídry na trhu, když jsme uměli odhadnout, jaké potřeby bude mít náš zákazník a pronajmout tak tuto moderní budovu.“
 
Prologis Park Janki sestává ze tří moderních distribučních budov o celkové rozloze 91 000 metrů čtverečních. Park je umístěn u obce Janki, blízko silnice 8 spojující Varšavu a Katovice, přibližně 15 kilometrů na jihozápad od centra Varšavy. Rohlig Suus Logistics se stane dalším z velkých nájemců v parku, mezi ně již nyní patří například EURO NET, který si pronajímá 49 300 metrů čtverečních a společnost No Limit, která si pronajímá 9 300 metrů čtverečních.
 
Prologis má ve varšavském regionu sedm distribučních parků o celkové rozloze přes 700 000 metrů čtverečních. Prologis je lídrem na trhu logistických a distribučních nemovitostí v Polsku, kde nabízí více než 1,9 milionů metrů čtverečních plochy napříč 22 distribučními parky (údaje platné ke 30. červnu 2012)
 
O společnosti Prologis
Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč Severní a Jižní Amerikou, Evropou a Asií. K 30. září 2012 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 52,5 milionů metrů čtverečních ve 21 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.
 
O společnosti Rohlig Suus Logistics
ROHLIG SUUS Logistics je jednou z nejrychleji rostoucích logistických společností v Polsku. V roce 2011 se umístila mezi 3 nejlepšími poskytovateli komplexních logistických služeb a je mezi nimi jedinou polskou společností. ROHLIG SUUS Logistics byla založena v Polsku v roce 1989. V současné době se společnost zabývá managementem logistiky a dopravy. Poskytuje logistické procesy založené na silniční, námořní, letecké a železniční dopravě a také skladové prostory se zvláštním důrazem na profesionální a osobní zákaznický servis. Na poli letecké přepravy nákladu společnost úzce spolupracuje s mezinárodní skupinou Röhlig & Co.
 

Přečtěte si také

Back to top button