Logistika a sklady

Spolupráce s HELI Group

Spolupráce s HELI Group. Vedení společnosti Gekkon International, která je distributorem manipulační techniky značky HELI, v Číně navštívilo výrobu svého dodavatele, společnost HELI.

Cílem návštěvy bylo představit nejvyššímu vedení HELI Group projekt HELI power systém, což je komplexní řešení nabíjení vysokozdvižných vozíků z fotovoltaické elektrárny a efektivní systémové řízení využívání energie, které přináší výrazné úspory. Prezentovaný projekt a jeho konkrétní výsledky se vedení HELI Group líbily a bylo domluveno, že odborníci z HELI Group budou s Gekkon International spolupracovat v rámci dalšího rozvoje projektu.

Přečtěte si také

„HELI Group má tisíce zaměstnanců a odborníků na nejrůznější oblasti intralogistiky, včetně specialistů na lithiové baterie. Díky schválení našeho projektu přímo nejvyšším vedením HELI Group s nimi v rámci vývoje budeme úzce spolupracovat. Řešili jsme současně řadu technických věcí, například komunikaci nabíječky a baterií v rámci celého řídicího systému,“ říká Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.  

V příštím roce budou uvedeny autonomní vozíky HELI

Při návštěvě centrály HELI Group v Číně byli zástupci společnosti Gekkon International seznámeni s plánovanými novinkami. V příštím roce by na český trh měly přijít první autonomní vozíky značky HELI. „V Číně jsme si prohlédli také nově spuštěnou linku na výrobu lithiových ručně vedených vozíků. Mohli jsme se podívat i na testování vozíků. Testování tam probíhá na té nejvyšší úrovni. Viděli jsme například testování desetitunového vozíku s lithiovou baterií, což bude další novinka. Čína je daleko před námi a postupně ukazuje své trumfy,“ konstatuje Andrea Orlová, výkonná ředitelka společnosti Gekkon International. 

Radoslav Řípa byl první, kdo vyvezl vozíky HELI mimo Čínu

„HELI v Číně funguje 65 let, ale do zámoří dříve své vozíky firma neprodávala. Náš jednatel Radoslav Řípa byl první, kdo vyvezl první vozík HELI mimo Čínu. Značka HELI je dnes zastoupena po celém světe, ale přesto naše česká společnost Gekkon International stoprocentně vlastněná Radoslavem Řípu a Michalem Kudláčkem má v Číně stále významné postavení,“ uvádí Andrea Orlová. Důkazem těchto úzkých a dlouhodobých vazeb je i aktuální spolupráce čínské centrály HELI Group na projektu HELI power systém.

Zdroj
Gekkon International

Přečtěte si také

Back to top button