Logistika a sklady

Spolupráce společnosti PepsiCo a Kühne + Nagel v oblasti skladování a distribuce v Polsku

PepsiCo, jeden ze světových lídrů na trhu výroby potravin a nápojů, si zvolil Kühne + Nagel za svého partnera v oblasti skladování a distribuce v Polsku.

Dohoda o spolupráci se vztahuje na aktivity celkem v pěti skladových lokalitách. Společnost PepsiCo se v Polsku rozhodla využít pro aktivity týkající se skladování a distribuce externího dodavatele s cílem zlepšit služby zákazníkům prostřednictvím promtní reakce na rychle se měnící požadavky trhu, snížení nákladů na řízení dodavatelského řetězce a minimalizace dopadů na životní prostředí svých přepravních aktivit. 
 
Kühne + Nagel představil řešení využívající synergii tím, že zkombinoval tok zboží přicházející ze dvou míst a zaručil tak bezpečné a efektivní řízení dodavatelského řetězce, které je zároveň šetrné k životnímu prostředí. Společnost Kühne + Nagel bude zodpovědná za dodávky z polských výrobních závodů a za řízení pěti regionálních distribučních center. Regionální distribuční centra se nacházejí v Katovicích, Poznani, Wroclawi, Gdansku a Bydgoszczi a jejich celková skladovací plocha je přibližně 20 000 m2. Kühne + Nagel bude z těchto distribučních center dodávat zboží do sítě okolo 40 lokálních cross-dokových platforem, které jsou také řízeny společností Kühne + Nagel.
 
“Vybrali jsme si Kühne + Nagel především kvůli jednoznačné podpoře operativních řešení, zapojení vedoucích subjektů v celém procesu realizace projektu , jako také silné kulturní blízkosti mezi našimi společnostmi.Těšíme se na dlouhodobou spolupráci a vzájemně prosperující partnerství s Kühne + Nagel”, vyjádřil se Oswald Barckhahn,
Senior Vice President, Generání ředitel PepsiCo pro střední Evropu. 
 
“Jsme poctěni, že se na nás PepsiCo spolehá. Věříme, že pomůžeme společnosti zvýšit efektivitu skladovacích procesů a aktivit v rámci jejich dodavatelského řetězce v Polsku. Skutečnost , že nám důvěřují jen potvrzuje fakt, že v Polsku poskytujeme atraktivní řešení pro hlavní FMCG zákazníky”, konstatoval Tobias Jersche, Generální ředitel Kühne + Nagelu v Polsku.
 
O společnosti Kühne + Nagel
Se svými přibližně 63 000 zaměstnanci v 1000 provozovnách ve více než 100 zemích patří Kühne + Nagel mezi největší světové logistické společnosti. Silná pozice na trhu je dána námořní, leteckou a kontraktní logistikou a podnikáním v silniční dopravě s jasným zaměřením na poskytování logistických řešení nejvyšší kvality na bázi informačních technologií.
 

Přečtěte si také

Back to top button