Logistika a sklady

TimoCom bilancuje 100 dní „mobility“

Na veletrhu IAA 2014 v Hannoveru představila IT firma TimoCom mobilní přístup přes aplikaci, který zákazníkům umožňuje využívat všechny objednané produkty burzy nákladů a volných vozů i na cestách.

Od září používají zákazníci platformu TimoCom také prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu. „Potřebují-li naši zákazníci během cesty vyhledat zpáteční přepravy nebo možnost uskladnění, lokalizovat nákladní vůz či najít dopravce, jednoduše se přihlásí přes aplikaci na svém tabletu nebo chytrém telefonu,“ uvedl zástupce společnosti Marcel Frings.
 
„Již v prvních týdnech jsme mobilní přístup schválili více než 1500 uživatelům v Německu. Také ve všech ostatních zemích, kde TimoCom působí, je tendence rostoucí. Obzvláště vysoký počet fanoušků mobility jsme zaznamenali v Maďarsku a Slovinsku,“ dodává Frings.
Jedním z prvních „mobilních“ uživatelů byla německá dopravní firma Spezialtransporte Werner Rinklef z Wilnsdorfu.
 
„Protože se ženou hodně jezdíme, vyřizujeme práci také mimo kancelář. Díky aplikaci můžeme náklady vyhledávat jednoduše na našem tabletu. Nedávno jsme si ještě během jízdy po dálnici domluvili zakázku na přepravu nadrozměrné prázdné nádrže na kyseliny,“ říká Werner Rinklef.
 
„Novou nabídku našla moje žena, v tu chvíli spolujezdkyně, zatímco já jsem ještě vezl části pro starou zakázku. Je skvělé, že aplikace funguje na tabletu stejně jako na počítači. I večer při vaření nebo sledování televize si tak přes burzu nákladů můžeme domluvit zakázky na další den,“ dodal.
 
 
Kromě praktické užitné hodnoty zdůrazňuje Frings také bezpečnostní opatření: „Když chcete se svým účtem pracovat mimo kancelář, připojujete se pomocí TC Login a současně zadáváte individuální PIN. Princip je podobný jako u platební karty. TC Login, individuální PIN a příslušné koncové zařízení jsou vzájemně propojené. Chybí-li jeden dílek tohoto puzzle, nelze se k TimoCom připojit.“
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button