Logistika a sklady

VCHD Cargo inovovala flotilu

VCHD Cargo inovovala flotilu. Přepravní společnost VCHD Cargo díky investicím do vozové techniky snížila průměrné stáří své flotily na 2,5 roku.

Jen v prvním pololetí tohoto roku pořídila tažná a přípojná nákladní vozidla v celkové hodnotě přes 150 milionů korun. Inovovaná flotila je zárukou kvalitního doručování a zároveň vytváří komfortní pracovní prostředí pro řidiče.

VCHD Cargo vlastní vozový park čítající na 230 vozidel. Nákladní motorová vozidla – tahače, nosiče kontejnerů a přípojná vozidla jsou udržována v bezvadném technickém stavu tak, aby vytvořila ty nejlepší podmínky pro vysokou kvalitu poskytovaného servisu. Společnost má na svoji techniku vysoké nároky a vozidla starší než 4 roky pravidelně obnovuje za nejmodernější modely. Jen v letošním roce společnost pořídila do své flotily 45 vozidel v celkové hodnotě 150 milionů korun. „Zakládáme si na tom, že jsme vizitkou našich zákazníků a jejich výrobky přepravujeme v kvalitních kamionech, které umožňují našim profesionálním řidičům co nejlépe vykonávat jejich náročné povolání,“říká Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo a.s., a dodává, „letošní investice do obnovy naší flotily už nyní dosáhly loňského maxima, přitom do konce roku 2023 ještě očekáváme dodání dalších objednaných tažných a přípojných vozidel.“

VCHD Cargo je specialistou na dálkové mezinárodní linkové přepravy do celé Evropy. Na jejich trasách rotují kamiony značek Volvo, Scania, Mercedes Benz a MAN s kvalitní výbavou zaručující profesionálním řidičům vysoký komfort. „Při pořizování techniky volíme takové výbavové pakety, které obsahují bezpečnostní prvky, usnadňují komunikaci řidiče a mají vysokou uživatelskou hodnotu, protože se pro naše řidiče stávají jakýmsi druhým domovem,“ vysvětluje Petr Kozel, a doplňuje, „zároveň všechny značky interně vyhodnocujeme jak s ohledem na ekonomiku provozu, náročnost údržby, spolehlivost, tak i co se zkušeností řidičů z každodenního provozu týče. Zároveň si vybíráme takové dodavatele, u kterých je zaručena možnost rychlého vyřešení poruchy či nehody i v zahraničí, protože většina našich tras vede za hranice České republiky.“

VCHD Cargo v letošním roce pořídila například tahače MAN TGX a Volvo FH či nosiče kontejnerů MAN TGX, Volvo FH a Mercedes Actros. Novým přírůstkem je také MAN TGX 26.470 6×2 LL CH, nový model vozidla, který společnost zařadila do své flotily v loňském roce jako tahač a letos i jako nosič kontejnerů se třemi nápravami. Vozidlo pohání motor o výkonu 346 kW a je vybavené nejvyšší možnou kabinou. 

VCHD Cargo má ve své flotile i výměnné nástavby, které používá zejména pro své zákazníky z oblasti logistiky, a nově je nabízí také ke krátkodobému pronájmu. Všechna vozidla společnosti jsou potom vybavena pro přepravy nebezpečného nákladu podle dohody ADR a splňují i přísné emisní normy EURO 6.

Zdroj
VCHD Cargo

Přečtěte si také

Back to top button