Logistika a sklady

VCHD Cargo spolupracuje s GLS

Přepravní společnost VCHD Cargo v loňském roce zahájila spolupráci s poskytovatelem balíkových služeb GLS Germany. Realizuje pro ni pravidelné přepravy z německého regionu v okolí Drážďan.

VCHD Cargo k tomu využívá speciální výměnné nástavby a univerzální tažná vozidla schopna přizpůsobit se různé odstavné výšce, jakož i nízkoložná tažná vozidla typu low-deck, všechna v nejvyšším emisním standardu Euro 6. Díky systému střídání řidičů dosahuje VCHD Cargo excelentních doručovacích časů.

Přečtěte si také

GLS Germany (GLS = General Logistics Systems) je celosvětově působící společnost a dceřiná společnost British Royal Mail. Společnost VCHD Cargo se v minulém roce stala jedním z jejích certifikovaných partnerů. „Při realizaci zakázek těžíme z know-how našich zkušených řidičů z České republiky a možnosti střídání posádek a vozidel během vykládky na trase do středních Čech,“ vysvětluje Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo a.s., a dodává, „souprava se dvěma plně naloženými výměnnými nástavbami C745 pojme 36 palet, což je o 9 procent více než u běžného návěsu. To přináší benefit nejen ve vyšší ložné kapacitě, ale zároveň také snižuje uhlíkovou stopu našich přeprav.“

VCHD Cargo disponuje flotilou 200 tahačů a 180 návěsů, které jezdí na 73 pravidelných linkách po celé Evropě. Společnost využívá na dálkových trasách dvouposádky a systém střídání posádek, což jí umožňuje dosahovat krátkých doručovacích časů i do vzdálených destinací. „Naše služby využívají logistické, balíkové, výrobní a retailové společnosti, které oceňují naši flexibilitu a spolehlivost dodávek. To je v současné době, kdy na trhu chybí řidiči i vozidla, ten největší benefit,“ uzavírá Petr Kozel.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button