Logistika a sklady

Vyjádření společnosti DACHSER Czech Republic k omezení provozu na dálnici D1

Vyjádření společnosti DACHSER Czech Republic k omezení provozu na dálnici D1 kvůli plánovaným opravám.

„Několikaleté období oprav na dálnici D1 bude náročné a DACHSER se na něj pečlivě připravuje. Vzhledem k tomu, že většina našich pravidelných přímých linek sběrné služby jezdí v noci, kdy je hustota provozu nižší, věříme, že s dobrým plánováním se budeme umět s omezeními na D1 dobře vyrovnat. Situaci budeme v prvních týdnech pečlivě analyzovat a v případě, že to bude nutné, posuneme odjezdy našich přímých linek na dřívější časy tak, aby se všechno přepravované zboží dostalo na místo určení včas,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.Dachser disponuje téměř 44 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává přes 315 lidí.
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 347 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává přes 21.600 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,8 milionů zásilek vážících celkem 37,5 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2012 činil 4,41 miliard eur.
 
 

Přečtěte si také

Back to top button