Logistika a sklady

Zvládání vysokých teplot v Dubaji

Zvládání vysokých teplot v Dubaji. Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, odbavila v Dubaji za 12 měsíců do 31. března 2023 prostřednictvím svých moderních chladírenských zařízení 135 000 tun zboží podléhajícího rychlé zkáze.

Mezi nejoblíbenější dovážené produkty z Evropy, Dálného východu, oblasti jižní Asie a Afriky patřilo ovoce a zelenina, jako je mango, jahody, rajčata, avokádo a třešně. Společnost dnata také vyvezla značné množství lokálního zboží ze Spojených arabských emirátů, včetně zásilek mražených ryb do Etiopie, chleba a jogurtu do Džibutska a čerstvého mléka do Somálska.

Zvládání vysokých teplot v Dubaji

dnata nadále pokračuje v investování do infrastruktury a vybavení, aby zajistila účinnou a bezpečnou manipulaci přepravovaného zboží. Vzhledem k tomu, že v létě v Dubaji stoupají okolní teploty na více než 40 °C, jsou špičková zařízení společnosti vybavena tak, aby ve všech fázích procesu manipulace s nákladem dodržovala všechny normy IATA pro kontroly teplotního rozsahu. To zahrnuje mimo jiné přepravu do a z letadla v high-tech „chladicích vozících“ speciálně navržených pro obsluhu zboží rychle podléhající zkáze a z farmaceutického odvětví s uzavřeným systémem řízené teploty.

Zařízení chladicího řetězce společnosti dnata v centru Dubai World Central (DWC) poskytují celkem 22 oddělených skladovacích prostor s různými teplotami od -20 °C pro hloubkové zamražení přes chlazení až po řízenou pokojovou teplotu 25 °C.

„Nadále budeme investovat do infrastruktury a nejnovějších digitálních technologií, abychom posílili pozici Dubaje jako předního světového nákladního centra. Navzdory extrémním povětrnostním podmínkám v létě naše prvotřídní zařízení, moderní vybavení a úzká spolupráce s partnery a místními úřady zajišťují, že každý kus nákladu zůstává po celou dobu přepravy v optimální skladovací teplotě. Naše operace a procesy budeme nadále zdokonalovat, abychom maximalizovali efektivitu a poskytovali našim zákazníkům po celém světě ty nejlepší služby,“ říká Guillaume Crozier, senior viceprezident společnosti dnata pro nákladní dopravu ve Spojených arabských emirátech a globální nákladní strategii. 

Přední přepravce léčiv

dnata hraje klíčovou roli při bezpečné manipulaci s léčivy a vakcínami v Dubaji. Její zařízení zahrnují specializované hlubokomrazicí a chladicí sklady pro zdravotnické a biologické produkty. Společnost také dodržuje klíčové ukazatele výkonnosti stanovené organizací CEIV a je schopna doručit zásilky do dvou hodin od příletu.

Chladicí zařízení dnata v Dubaji byla nedílnou součástí bezpečné manipulace s globální přepravou vakcín Covid-19 a za 12 měsíců do 31. března 2023 odbavila téměř 8 000 tun léčivých přípravků citlivých na teplotní výkyvy. 

Nákladní zařízení dnata v Dubaji na letištích DWC i Dubai International (DXB) jsou certifikována Centrem excelence pro nezávislé ověřovatele ve farmaceutické logistice (CEIV Pharma) organizace IATA. To dokládá schopnost společnosti přepravovat farmaceutické výrobky podle nejpřísnějších norem.

Úzká spolupráce s dubajskými úřady

Po dokončení procesu vykládky je dovezené zboží přepraveno chladicími vozíky do skladovacího zařízení dnata a v závislosti na jeho požadavcích přesunuto přímo do skladu s řízenou teplotou. Poté je v případě potřeby kontrolováno zainteresovanými stranami, včetně dubajského magistrátu, ministerstva zdravotnictví a celních úřadů, aby byla zajištěna kvalita výrobků a splnění zdravotních a bezpečnostních norem. Po schválení je zboží odesláno zákazníkovi.

Velkoobjemové zásilky

Společnost dnata díky své ideální logistické poloze a rozsáhlým prostorám dokáže zpracovat a bezpečně skladovat širokou škálu produktů a spolupracuje s partnery z řad leteckých společností. Zboží, které přichází, prochází transitem nebo odlétá do a z destinací po celém světě, se skládá z různorodých produktů jako je oblečení, obuv, vozidla či letové motory. 

dnata je předním globálním poskytovatelem leteckých a cestovních služeb. Společnost byla založena v roce 1959 a nabízí kvalitní a bezpečné služby pozemního odbavení, nákladní, cestovní, stravovací a maloobchodní služby ve 38 zemích napříč šesti kontinenty. Ve finančním roce 2022-23 týmy společnosti dnata orientované na zákazníky odbavily více než 710 tisíc obrátek letadel, přepravily přes 2,7 milionu tun nákladu, 111,4 milionu jídel a zaznamenaly celkovou hodnotu transakcí (TTV) cestovních služeb ve výši 1,9 miliardy USD.

Přečtěte si také

Back to top button