Zprávy

Buggyra obsadila pódium! Lackovi hrála hymna, Vršecký vydřel stříbro

Po úspěšné sobotě, kdy si Adam Lacko vyjel druhé místo a David Vršecký skončil třetí, přišly
v neděli na Nürburgringu další české žně.

Adamovi ve čtvrté jízdě hrála hymna a David ukořistil stříbro a bronz. Tým Buggyra si tak buduje důležitý náskok v poháru konstruktérů.
 
Superpole 1
V měřeném tréninku si Adam s Davidem zajistili jasný postup do Superpole. Kiss ukázal svou formu a ukořistil nejlepší čas. Lacko se však nezalekl a hned v druhém kole se na maďarského jezdce dotáhl s rozdílem tří desetin sekundy. „Snažil jsem se zajet slušný čas a povedlo se. První kolo nebylo špatný, ale ve druhém jsem chtěl jít ještě víc na hranu a ve finále je z toho první řada“, uvedl spokojený Adam. Stájový kolega David byl po úvodu na šestém místě, ve finále ještě přidal a zabral pátou pozici. „Po volných trénincích jsem myslel, že to bude lepší, ale nové gumy mi nějak nesedly.“
 
Pohárový závod 1
Po noční přeháňce ukázal Adam Lacko v ranním warm-upu sílu svého Big Boye, když jasně zvítězil a ukázal, že drobné změny v nastavení podvozku jsou ku prospěchu. Po startu úvodní víkendové jízdy se za sebou seřadili Kiss, Lacko, Hahn a na čtvrté místo popostoupil Vršecký, který startoval za Albacetem. David se na chvíli ocitl i vedle třetího Hahna, ale ten svoji pozici uhájil. Adam Lacko se první kola držel maďarského závodníka, ovšem v polovině závodu měl problémy s Němcem Hahnem. Toho však jezdec Buggyry bez problému udržel za svými zády. „Kiss opět letěl a nic se s tím nedalo dělat. Druhé místo je ale super a potvrzuji tak pořadí v šampionátu,“ uvedl po závodě šťastný Adam. David Vršecký na druhém českém tahači si dojel pro body za čtvrté místo a Buggyře pomohl k vítězství v poháru konstruktérů. „Byl to zajímavý start, kdy se přede mnou honili Hahn s Albacetem a málem jsem je předjel oba. Hahn si ale nakonec svoji pozici ubránil. Svůj úkol jsem splnil, jsem spokojený,“ řekl po závodě David.
 
Pohárový závod 2
Do druhého závodu se pořadí prvních osmi jezdců z dopolední jízdy otočilo, a tak startoval David Vršecký z třetí a Adam Lacko ze čtvrté řady. Start, jak už je na Nürburgringu zvykem, proběhl opět se zaplněnými tribunami a tentokrát to bylo hodně dramatické. Ellen Lohr si z Adama Lacka udělala skokanský můstek a skončila hned ve druhé zatáčce. Na to doplatil také Adam, který se propadl za Reinerta na osmé místo. Start se naopak podařil Davidovi, který se posunul na třetí místo za Albaceteho a Körbera. David se pokoušel dostat před svého bývalého týmového parťáka na druhou příčku, ale zkušený Gerd se nenechal vyprovokovat. David si navíc musel hlídat záda před Hahnem a Kissem. „Povedl se mi start a to bylo důležité. Chtěl jsem to ještě zkusit na Gerda, ale ve dvou místech trati byly žluté vlajky, a tak to bylo nereálné. S dnešním dnem jsem spokojený, protože se nám podařilo splnit předsevzaté cíle,“ poukazoval David na dvě vítězství Buggyry v poháru konstruktérů.
 
Adam Lacko měl situaci těžkou hned od začátku. „Nevím, co se přesně stalo, ale ve zpětném zrcátku jsem už jen viděl podvozek tahače domácí Ellen. Trochu to vypadalo, jako by si ze mě udělala skokanský můstek. Jsem rád, že se nestalo něco více autu a mohl jsem pokračovat. Body za šesté místo se hodí,“ uvedl po závodě Adam. Manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda si v sobotu převzal dvě nejvyšší ocenění v poháru konstruktérů a český tým si s rozdílem dvanácti bodů upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí. „Co na to říci. Jsem samozřejmě spokojený. Jak Adam, tak David předvedli super výkony. Vezmeme-li v potaz, že David svoji jízdu plně podřizuje týmovému výsledku, jsem rád, že mu dnes vyšla bedna. Své úkoly plní na sto procent a výsledky tomu odpovídají,“ dodal k sobotnímu dění spokojený Kalivoda.
 
Superpole 2
S přehledem postupují jezdci Buggyry z měřeného tréninku do rozhodujícího Superpole. Po prvním měřeném kole jde na čelo výsledkové tabulky Adam Lacko. Ovšem obhájce titulu Norbert Kiss zrychluje a v následujícím kole odsouvá českého jezdce o devět setin na druhé místo. I to však znamená pro Adama první řadu. „Je to škoda, chybělo jen málo. Zkusím mu to vrátit při prvním závodě,“ hecoval se Adam. David Vršecký si vyjel třetí řadu a bude v závodě krýt záda svému parťákovi. Pohárový závod 3 V neděli dorazilo na okruh opět obrovské množství fanoušků, kteří zaplnili depo a přilehlé tribuny německého okruhu. Ti, co seděli v první zatáčce, měli o zábavu postaráno. Start totiž zdramatizoval Antonio Albacete. Španěl nedobrzdil a sebou mimo trať smetl i Adama Lacka startujícího z první řady. Český jezdec se tak rázem ocitl na samotném chvostu startovního pole.
 
Vzniklé situace využil naopak David Vršecký a z první zatáčky vyjel za Kissem na druhém místě! „Antonio to na startu trochu zablokoval a mě se podařilo protáhnout na druhé místo! Jednoznačně super závod,“ řekl po třetí víkendové jízdě spokojený Vršecký. Adam Lacko se z poslední pozice prokousával startovním polem vpřed, když cílem prvního kola projížděl již jako jedenáctý. Postupně se probojoval až na osmou pozici, která mu vynesla pole position pro poslední víkendovou jízdu. „Opět jsem po startu dostal obrovskou ránu a skončil mimo trať. Je škoda, že cizím zaviněním takto přicházíme o cenné body,“ posteskl si v cíli Adam. Výsledková bilance vynesla týmu Buggyra druhé místo v poháru konstruktérů.
 
Pohárový závod 4
Poslední závod sliboval velké drama, a tak jako v sobotu, byla v hlavní roli domácí závodnice. Tentokrát šlo ale o Steffi Halmovou, která doslova sejmula Hahna. Celé situace využil David Vršecký a protáhl se na třetí místo za druhého Körbera a vedoucího Lacka. Zatím co si Adam budoval na čele čím dál větší rozestup, pomalejší Gerd brzdil Davida. Zezadu se na dvojici jezdců dotáhl Maďar Kiss. Adam Lacko si dojel pro jasné vítězství a zaslouženě bral plný počet bodů. „Jsem nadšený! Byl to vynikající víkend. Jsem rád nejen za sebe, ale také za tým a Davida, který si to vydřel a zasloužil,“ uvedl po závodě Adam.
 
Souboj nárazník na nárazník si celých deset kol užívali diváci u Körbera, Vršeckého a Kisse. David ve snaze ubránit třetí pozici a získat cenné body pro tým nemohl riskovat pokusy o předjetí druhého Gerda. Taktika českému jezdci vyšla a v neděli vystoupal již podruhé na bednu. „Hohohoho, to byly nervy až do konce! Ale jsem rád, že to mám za sebou a můžeme slavit,“ znělo po závodě z Davidovi vysílačky. Tým Buggyra tak bere další vítězství mezi konstruktéry a v průběžném pořadí šampionátu si po německém víkendu vybudoval šestadvaceti bodový náskok. „S výsledkem nemůžu být nespokojený! Nejen kluci, ale také mechanici odvedli skvělý výkon, který se projevil ve výsledcích. Doufám, že je to pro fanoušky ta nejlepší pozvánka na další závod, který se odehraje na domácí půdě v Mostě,“ pozval na srpnový víkend diváky manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button