Zprávy

Český tým vybojoval 5. místo na mezinárodním mistrovství řidičů vysokozdvižných vozíků

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, uspořádala v německém Aschaffenburgu jedinečnou mezinárodní soutěž řidičů vysokozdvižných vozíků – Stapler Cup 2015.

Po strhujícím finále vyhrál letošní jedenáctý ročník závodu tým ze Španělska, druzí se umístili soutěžící z Chile a třetí příčka patřila závodníkům z Německa. Český tým obstál v tvrdé konkurenci nejlepších „ještěrkářů“ z 19 zemí celého světa a skončil na pátém místě.
 
Pozoruhodné show, která prověřila zručnost, preciznost a rychlost řidičů, se zúčastnili i vítězové národního kola z České republiky. Nejlepší řidiči z českého Ještěrka Cupu, kterými jsou Josif Husca ze společnosti MEA s.r.o., Michal Kebrt z firmy SCHENKER spol. s r.o. a Marek Říha z IDEAL AUTOMOTIVE Bor, s.r.o., poměřili své síly s týmy z mnoha zemí světa a probojovali se až do semifinále.
 
Zkušení závodníci absolvovali v Aschaffenburgu několik náročných disciplín. Jednou z nich bylo například předávání míčků položených na tenisových raketách, které byly umístěny
na vidlicích vozíků. Další velmi náročnou disciplínou především na přesnost byla manipulace s mosaznými kuželkami na vidlicích malých modelů vozíků, které byly přilepeny na vidlicích velkých elektrických vozíků.
 
„Originální závod Stapler Cup není však jen testem řidičů a jejich šikovnosti, ale také samotných vozíků Linde. Například závěrečnou disciplínu – stavění komínu z 10 plastových beden – soutěžící absolvovali s Linde vozíkem s plynovým motorem a mohli tak využít jeho excelentních manévrovacích schopností,“ říká Ing. Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „zvyšující se přesnost a rychlost vozíků napomáhá soutěžícím zdolávat připravené disciplíny, vytvářet nové rekordy a posouvat laťku jejich zručnosti každý rok zase o kousek výš.“ 

Přečtěte si také

Back to top button