Zprávy

Gran turismo Kia Stinger míří do Ženevy

Zvuk třílitrového šestiválce, vůně spálených pneumatik a kouř, ze kterého se po chvilce vynoří nejnovější designový skvost na čtyřech kolech a hvězda letošních autosalonů, fastback Kia Stinger.

Nový model se právě vydal na cestu do švýcarské Ženevy, kde se za měsíc dne 7. března ukáže všem nedočkavým fanouškům, kteří se budou moci na vlastní oči přesvědčit o tom, že nefalšované gran turismo značky KIA je opravdu takové, jak vypadá na fotkách – výjimečné.
 
V Evropě se Stinger ukázal odborné veřejnosti poprvé 15. ledna v hlavním městě módy a designu, v Miláně. Ve velkolepé audiovizuální show doprovodila nové gran turismo na pódium hudba světoznámého DJ Martina Solveiga, která podtrhla výjimečnost modelu, jenž je přelomem ve vnímání značky Kia mezi zákazníky po celém světě. „Naším cílem bylo vytvořit vůz, který bude pro lidi srdcovou záležitostí, za kterým se otočíte a u kterého se vám zvedne tep, když ho uvidíte projíždět,“ vysvětloval na slavnostním otevření Gregory Guillaume, šéfdesignér společnosti Kia Motors Europe.
 
Že nejde o přehnané cíle, potvrzují dosavadní úspěchy nového modelu. Stinger si za pouhý měsíc od své světové premiéry na americkém kontinentu získal srdce fanoušků sportovních sedanů po celém světě. Na autosalonu v Detroitu získal Stinger prestižní ocenění EyesOn Design za Vynikající design sériově vyráběných vozů. A také v Miláně způsobil mezi přítomnými účastníky doslova pozdvižení a vlnu nadšení. Stinger je jednoduše rád středem pozornosti, což ukázal také při svém výletě na australský kontinent. Zde nový model během tenisového Australian Open slavnostně odhalil dlouholetý ambasador značky Kia a finalista letošního ročníku Rafael Nadal.

Přečtěte si také

Back to top button