Motorismus

MG5 Electric – elektrické kombi

MG5 Electric – elektrické kombi. Nové MG5 Electric se řadí k již druhé generaci elektromobilů MG a posouvá čistě elektrické cestování na novou úroveň. Prostorný a bohatě vybavený vůz, který je prvním čistě elektrickým kombi na evropském trhu, nabízí zájemcům o elektromobily více místa než kdy dříve.

Vezměte rodinu na výlet – s výkonem až 177 koní, dojezdem 400 km (538 km ve městě) a možností rychlonabíjení už neexistují žádné bariéry. Zavazadlový prostor, který nabídne až 1367 litrů objemu si hravě poradí s vašimi zavazadly. Sportujete a potřebujete vozit kola či jiné rozměrné vybavení? MG5 umožnuje instalaci tažného zařízení i střešních nosičů. Opravdu jediný praktický elektromobil bez kompromisů.

Přečtěte si také

Řada firem dlouhodobě oceňuje výhody plynoucí z karoserie kombi. S MG5 Electric nyní mohou využívat výhody obou světů. Velký prostor a jízdní komfort kombi je zde spojen s dynamickými vlastnostmi, nízkými nároky na údržbu a návykovým jízdním projevem elektromobilu. A baterii dobijete z 10% na 80% kapacity jen za 35 minut. A pro toho kdo využije energii z auta pro jiné spotřebiče nabízí MG5 technologii V2L.

MG5 Electric – zajímavý design

Podmanivý aerodynamický design MG5 Electric je odrazem nové filozofie ‚Evolučního designu‘ značky MG. Tento progresivní přístup k cestování vozem, který na první místo klade potřeby člověka, spojuje praktické zaměření s high-tech estetikou. Výsledkem je automobil s moderním vzhledem, který přitom působí střízlivým dojmem, poskytuje maximální pohodlí a neodvádí tolik pozornost.

MG5 Electric s délkou přes 4,5 metru bylo navrženo pro rodiny, práci i všechny ostatní potřeby. V pohodlí v něm může cestovat až pět osob, kterým nabídne příkladné jízdní vlastnosti, jakož i spoustu místa v kufru pro zavazadla, materiál či další vybavení. Do zavazadelníku MG5 Electric o objemu 479 litrů poskládáte vše, co byste mohli potřebovat. Sklopením opěradel zadních sedadel dělených v poměru 60:40 získáte celkem až 1367 litrů, například pro velké krabice, jízdní kola či sportovní vybavení. Na střešní ližiny můžeme snadno připevnit nosič jízdních kol nebo střešní box, čímž uvolníte prostor uvnitř.

Solidní výkon a slušný dojezd

Díky výkonu 130 kW a zejména díky točivému momentu 280 Nm již ve spodním spektru otáček zrychlíte z 0 na 100 km/h za pouhých 8,3 sekund. MG5 Electric utáhne přívěs o hmotnosti 500 kg a na střeše uveze dalších 75 kg. Vždy se tak pohodlně dostanete všude tam, kde potřebujete být, včetně všech věcí, které potřebujete pobrat s sebou.

MG5 Electric vás spolehlivě dopraví do každého cíle. Vysokokapacitní baterie pohonu zajišťuje pohodlný dojezd až 400 km na jedno nabití (podle WLTP). Vůz kromě toho disponuje chytrými funkcemi, jejichž cílem je prodloužit dojezd na maximum. Například tři různé úrovně rekuperačního brzdění zvyšují efektivitu a optimalizují dobíjení baterie během jízdy.

Dobíjení zvládne každý

Jednoduché je i dobíjení baterie. Pohodlné třífázové AC (střídavý proud, Mode 3) nabíjení MG5 Electric poskytuje nabíjecí výkon až 11 kW. Na druhé straně DC (stejnosměrný proud, Mode 4) rychlonabíjení s konektorem CCS a maximálním nabíjecím výkonem 87 kW dobije baterii z 10 % na 80 % za pouhých 35 minut. Což je zhruba tolik, kolik potřebujete k protažení nohou a vypití šálku kávy. Praktická sada technologií konektivity MG iSMART Lite vám zpříjemní každou cestu.

Inteligentní funkce pro MG5 Electric zahrnují například:

  • Vyhledávání vozidla pomocí mobilní aplikace
  • Dálkové ovládání některých základních funkcí
  • Kontrola stavu vozidla
  • Barevný dotykový displej 10,25″ pro správu funkcí vozidla
  • Vyhledání nejbližší nabíjecí stanice
  • Management a plánování nabíjení vozidla

Všechny důležité funkce budete mít na dosah ruky na barevném dotykovém displeji 10,25″ včetně DAB vysílání, Bluetooth připojení, navigace, ovládání klimatizace, připojení přes Apple CarPlay a Android Auto a řady dalších funkcí – abyste mohli současně sledovat dopravu i poslouchat své oblíbené skladby nebo vysílání. Praktický systém napájení V2L (vehicle-to-load) umožňuje používat baterii vozidla k napájení externích spotřebičů o maximálním příkonu až 2,2 kW, například elektrického kola nebo grilu. A hlavně vždy se můžete těšit na nízké provozní náklady MG5 Electric, ať již cestujete s rodinou nebo služebně.

Přečtěte si také

Back to top button