Motorismus

Premiéra Mercedes-Benz Arocs bude v dubnu na veletrhu Bauma

V Mnichově 28. ledna 2013 představili novinářům nový užitkový Mercedes-Benz stavební řady se zcela novým označením AROCS.

Jde o nový výkonný, robustní a efektivní pracovní nástroj pro rozmanité potřeby stavebních firem v rozličném terénu. Mercedes-Benz Trucks pokračuje v obnovení všech řad užitkových vozidel rychlým tempem. Po novinkách Actros, Antos přichází nový Arocs. Pokud je nový Actros expertem pro dálkovou dopravu a Antos pro těžkou distribuci, nyní přichází nový expert pro stavebnictví.
 
Od roku 2013 budou tedy off-roadové úlohy v celém odvětví stavebnictví naplňovat nové konstrukční vozidla Arocs. Nikdy dosud nebyla škála nabídky vozidel pro stavebnictví na přání zákazníků tak široká. Arocs dostanete jako valníky, sklápěče, domíchávače betonu, betópumpy, jeřáby, cisterny, tahače návěsů a jsou k dispozici jako dvou-, tří-a čtyřnápravové vozy v 16ti výkonových stupních od 175 kW (238 k) do 460 kW (625 k). Všechny motory jsou od začátku navrženy pro budoucí emisní standard Euro VI a jsou k dispozici i v této verzi.
 
Elegantní design Arocsa vychází přirozeně ze základních linií Actrosa, jeho výraz je však robustnější a dravější, dominuje mu výrazné logo s třícípou hvězdou vsazenou v robustní mřížce, která má vzhled zubů rypadla. Ocelové rohy nárazníku, ochrana chladiče, integrovaná ochrana světlometů a výška podvozku předurčují Arocs plnit ty nejnáročnější úkoly i v terénu mimo zpevněných komunkácii. Síla motoru se přenáší poprvé standardně pomocí automatické převodovky PowerShift 3 s různými aplikacemi speciálně vyvinutými pro cestovní programy i jízdy v terénu.
 
Vývojáři nového Arocsu připravili dvě varianty vozidla. Volumer pro převoz co největšího množství nákladu a Grounder pro použití v nejtěžších terénních podmínkách, vyžadujících vysokou odolnost a stabilitu. V případě varianty Volumer se i přes robustnost podařilo konstruktérům snížit hmotnost auta ve prospěch přepravovaného nákladu až o 500 kg. Výsledkem je optimalizovaný 4×2 tahač návěsů, který patří mezi nejlehčí ve stavebnictví nebo 8×4-domíchávač s 32 tunovou celkovou hmotností,  ktery díky mimořádně nízké hmotnosti, nepřesahující 9250 kg, může převážet až 8m3 čerstvého betonu. Nový Mercedes-Benz Arocs bude mít premiéru pro veřejnost na veletrhu Bauma v dubnu 2013 v Mnichově.
 
 

Přečtěte si také

 

 

Přečtěte si také

Back to top button