Motorismus

Toyota bude vyrábět elektrické a vodíkové autobusy

Portugalský výrobce autobusů CaetanoBus a společnost Toyota oznámily, že uvedou pod společnou značkou akumulátorový městský autobus e.City Gold a elektrický autobus na palivové články H2.City Gold.

Toyota Motor Europe se věnuje začleňování technologie palivových článků včetně sad palivových článků, vodíkových zásobníků a dalších klíčových komponent do vodíkových městských autobusů firmy CaetanoBus už od roku 2019. V prosinci 2020 pak Toyota Caetano Portugal (TCAP) vstoupila jako akcionář do firmy CaetanoBus s cílem podpořit rychlou expanzi klíčových aktivit výroby, vývoje a prodeje bezemisních autobusů.

Přečtěte si také

Portugalský výrobce během loňského roku posílil své zastoupení na mezinárodní scéně formou prudce rostoucích prodejů bezemisních autobusů po celé Evropě.

„Spojením našich značek rozšiřujeme dlouhodobou partnerskou spolupráci s Toyotou na celé odvětví bezemisních autobusů. To nám umožňuje demonstrovat jednak technické schopnosti a doplňující se technologie, ale i dokonalé sladění firem na cestě k dekarbonizaci,“ uvedl José Ramos, prezident společnosti CaetanoBus.

H2.City Gold je elektrický autobus CaetanoBus poháněný vodíkem s využitím systému palivových článků od Toyoty. Městský autobus disponuje dojezdem 400 km a jeho natankování nezabere více než 9 minut. Vozidlo představuje první krok v rámci strategie co-brandingu, jejíž součástí je i čistě elektrický autobus e.City Gold. Klíčovou součástí této strategie spojení značek je změna ve značení vozidel, která budou nově používat logo „Caetano“ i logo „Toyota“ s odkazem na vysokou známost značky Toyota mezi evropskými zákazníky.

„Společný branding bezemisních autobusů CaetanoBus dokládá důvěru v naši nejnovější investici, stejně tak jako naši dlouhodobou partnerskou spolupráci s firmou Caetano. Rovněž podtrhuje význam, který Toyota přikládá vývoji prostředků bezemisní mobility mimo automobilů na naší cestě k uhlíkové neutralitě,“ říká Matt Harrison, prezident a CEO společnosti Toyota Motor Europe.

Přečtěte si také

Back to top button