Motorismus

Vozidlo vítěze nastoupilo do práce

Vozidlo Andrease Söderströma, fialová Scania R 620, byla dodána s pětiletou smlouvou na údržbu a opravy včetně pojištění po dobu jednoho roku od společnosti Scania.

Když Andreas Söderström přebíral cenu, po celou dobu vládla přátelská atmosféra. Psalo se totiž i o tom, jak Andreas asistoval při výrobě svého vozu při návštěvě výrobní linky podvozků v Södertälje v březnu tohoto roku.“Jen málo lidí má možnost asistovat při překládání kabiny na podvozek svého nového vozu,“ komentoval Söderström. Po převzetí bylo vozidlo téměř okamžitě nasazeno do práce, pomáhá při pokládání asfaltu nedaleko Andreasovho domova. „Museli jsme se však ujistit, že systém otevírání plošiny pracuje správně s novým hákovým nakladačem.“ 
  
Hektické období 
„Období po finále YETD bylo ohromující, ale přitom zábavné“ říká Söderström. „Stát tam a být vyhlášen nejlepším řidičem kamionu v Evropě bylo úžasné. Byl to skvělý pocit vrátit se domů s jedním z takových vozidel, jakými se soutěžilo. Po tomto vzrušujícím víkendu jsem však hned nastoupil do práce. Tak to prostě chodí ve vlastní firmě: každé období si žádá plné nasazení. „
Nové vozidlo přijde vhod společnosti Söderström, kterou provozuje otec Göran. Od soutěže se partnerem v rodinném podniku stal i Andreas. „Připadalo mi to jako správný čas pro toto rozhodnutí, Andreas podnikání opravdu rozumí,“ říká Göran. 

Přečtěte si také

Světová Scania Driver Competitions a evropské kolo soutěže Young European Truck Driver 2012 jsou nyní v plném proudu příprav. Koncem roku opět vypukne hledání toho nejlepšího řidiče nákladního vozidla. 
 

Přečtěte si také

Back to top button