Zprávy

Nová prémiová zemědělská pneumatika VX-TRACTOR hlavní hvězdou stánku Bridgestone na mezinárodním veletrhu EIMA 2018

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, bude znovu vystavovatelem na mezinárodním veletrhu zemědělských a zahradnických strojů EIMA 2018, který se uskuteční ve dnech 7. až 11. listopadu v italské Bologni.

EIMA je ideální příležitostí k prezentaci širokého sortimentu zemědělských pneumatik Bridgestone a Firestone. Na veletrhu bude mimo jiné odhalena nová pneumatika Bridgestone VX-TRACTOR.

Pneumatiky Bridgestone jsou od vstupu značky na trh prémiových zemědělských pneumatik v roce 2014 uznávány pro svou mimořádnou produktivitu, hospodárnost a minimalizaci zhutňování půdy. Zemědělské pneumatiky Bridgestone stanovují nová měřítka ve svém segmentu vynikající adhezí a trakcí, inovativní konstrukcí žeber, větší odolností vůči opotřebení a používáním trvale udržitelných rostlinných olejů v pryžových směsích místo ropy.

Ani nová pneumatika Bridgestone VX-TRACTOR – nejnovější přírůstek v produktové řadě Bridgestone a hlavní hvězda expozice značky – není v tomto ohledu výjimkou. „Produktová řada prémiových pneumatik Bridgestone VX-TRACTOR nabízí optimální výkony na polích i silnicích. Kombinuje vysokou nosnost s vynikající trakcí a odolností,“ říká Mark Sanders, vedoucí prodeje zemědělských pneumatik ve společnosti Bridgestone EMEA.

Pneumatiku VX-TRACTOR s vynikajícími provozními vlastnostmi vyvinulo evropské výzkumné a vývojové centrum Bridgestone v Římě a její výrobu zajišťuje výrobní závod Bridgestone ve Španělsku. Díky odolné kostře a dlouhým, vysokým žebrům kombinuje výjimečnou trakci s extrémně dlouhou životností. V různých rozměrech se prodává od října 2018.

VX-TRACTOR není jedinou pneumatikou, která bude vystavena v expozici společnosti Bridgestone. Kromě ní zde budou následující pneumatiky:
• Bridgestone VT-TRACTOR: Tato pneumatika pomáhá zemědělcům zvyšovat produktivitu během sklizně a současně ochraňuje cennou půdu, která je zdrojem obživy pro zemědělce. Technologie VF minimalizuje zhutňování půdy, což zlepšuje růst plodin a umožňuje rychlejší pracovní činnosti, mimo jiné i díky schopnosti přepravovat těžší náklady. A to vše s nízkou spotřebou paliva pouhých 36 litrů na 50 hektarů.
• Bridgestone VT-COMBINE: Pneumatiky VT-COMBINE zahrnují technologie IF CFO (Cyclic Field Operations) pro přední kola a VF CFO pro zadní kola, které zvyšují produktivitu při současné minimalizaci zhutňování půdy. Profil patky S-Line zaručuje odolnost za extrémních podmínek a vysokou nosnost.

Silné zastoupení v expozici společnosti Bridgestone bude mít také značka Firestone, která je na trhu zemědělských pneumatik již více než 100 let ztělesněním síly a spolehlivosti. Firestone poskytuje řešení, která zvyšují efektivitu a umožňují zemědělcům pracovat trvale udržitelnějším způsobem. Aktuální generace velmi kvalitních a spolehlivých zemědělských pneumatik Firestone uspokojí téměř jakékoli požadavky na evropském trhu traktorů. Vystaveny budou následující vlajkové lodě současné nabídky:

• Firestone Maxi Traction 65: Maxi Traction 65 má delší životnost a poskytuje vrcholné výkony od začátku až do konce směny. V porovnání s předchozími modely pneumatik pro traktory disponuje dezénem, jehož žebra mají o 23 % větší objem pryžové směsi. Díky konstrukci žeber s dvojitým zakřivením, patentované značkou Firestone, nabízí Maxi Traction 65 spolehlivost s vynikající trakcí a stabilitou, a to dokonce i na svazích a mokrém povrchu.
• Firestone Performer 95: Pneumatika Performer 95 pro postřikovače je charakterizována vynikající trakcí a hospodárností a efektivně snižuje provozní náklady. Minimální šířka dezénu přispívá k ochraně rostlin a jejich kořenů. Robustní kostra, vyztužená tuhým ocelovým pásem, nabízí ještě vyšší odolnost, a to dokonce i s těžkým nákladem a ve vysokých rychlostech. Pneumatika Performer 95 představuje vynikající způsob, jak zvýšit produktivitu.

Přečtěte si také

Back to top button