Zprávy

Obrněná vozidla Renault Trucks T pro francouzskou národní banku

Renault Trucks dodal Francouzské národní bance několik modelů T 430 v konfiguraci podvozek 6×2.

Tato obrněná vozidla jsou vybavena řadou specifických řešení, která jsou nezbytná při jejich provozování v rámci Francouzské národní banky.
 
Vozidla Renault Trucks T 430 v konfiguraci 6×2 si v nedávné době převzala Francouzská národní banka. Tato instituce se rozhodla oslovit francouzského výrobce, aby ji dodal vozidla pro plnění strategických úkolů. Obrněné modely Renault Trucks T si vyžádaly několikaměsíční práci na jejich vývoji a adaptaci kabin společně s partnery, kteří se specializují na výrobu takovýchto typů vozidel. Projektové týmy vedly při vývoji v patrnosti především činnost Francouzské národní banky a strategické úkoly, které budou vozidla plnit.
 
 „Tyto podvozky T 430 byly speciálně vyvinuty pro potřeby Francouzské národní banky, která má pro svá vozidla velmi přísné a náročné požadavky,“ vysvětluje Bruno Carrara, obchodní manažer Renault Trucks. „Vozidlo je například chráněno specifickým obrněním, ale také jsme upravili jeho rozvor, aby bylo velmi snadno ovladatelné. Důvodem této úpravy je fakt, že vozidla často vjíždí do historických budov, které mají velmi úzké vjezdy. Ze stejného důvodu jsou modely vybaveny integrovaným pneumatickým pérováním tak, aby mohly být v případě potřeby sníženy ve chvíli, kdy vozidlo operuje v místě se sníženou výškou stropu.“ 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button