Zprávy

Prologis staví v Maďarsku prostory na míru pro společnost Fiege

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu nové haly (DC2) o velikosti 8000 metrů čtverečních v Prologis Park Hegyeshalom přímo na míruspolečnostiFiege, předního evropského poskytovatele logistických služeb.

Společnost Fiege zároveň prodloužila smlouvu na stávající prostory o velikosti 11400 metrů čtverečních v DC1 ve stejném parku. Fiegesi pronajímá celkem 126 000 metrů čtverečních v dalších pěti parcích Prologis po celé Evropě. Nová budova o rozloze 8000 metrů čtverečních bude druhou budovou společnosti v tomto plně obsazeném parku a její součástí budou i nejmodernější kancelářské prostory o rozloze 100 metrů čtverečních.
 
„Fiege se specializuje na integrovaná řešení dodavatelského řetězce pro různá odvětví. Poskytujeme komplexní služby, které vytváří obchodní příležitosti.Se stávající budovou v Prologis Park Hegyeshalom jsme velmi spokojeni. Abychom drželi krok s růstem naší firmy, rozhodli jsme se prodloužit stávající nájemní smlouvu a obsadit další vysoce moderní a na míru postavenou budovu, která vyhoví našim každodennímprovoznímpožadavkům. K našemu rozhodnutí přispěla flexibilita profesionálního týmu Prologis, který se stará o zákazníky,“ řekl generální ředitel FiegeGergelyHepp.
 
„Jak trh v Maďarsku roste, sledujeme, že naši zákaznícižádají stále více prostoru. Jsme tedy rádi, že můžeme postavit novou budovu na míru pro společnost Fiege,“ řekl senior viceprezident a ředitel Prologis pro Maďarsko LászlóKemenes. „Hegyeshalom, náš jediný park v Maďarsku mimo oblast Budapeště, je plně obsazen. V posledních letech se stává důležitým strategickým bodem pro společnost Fiege a její regionální logistické činnosti, především díky dobré dostupnosti do Rakouska, Maďarska i na Slovensko,“ dodal Kemenes.
 
Prologis Park Hegyeshalomv současné době zahrnuje budovu o rozloze 24100 metrů čtverečních, která je plně pronajatá právě společnostíFiege a společností SMR. V budoucnu ho lze rozšířit o dalších 120 000 metrů čtverečních. Park je umístěn v západním Maďarsku nedaleko Vídně, Bratislavy a Györu, po dálnicích M1 a M15 se lze lehce dostat na všechny tři trhy.
 
Prologis je s portfoliem 612 000 metrů čtverečních v šesti parcích předním poskytovatelem průmyslových ploch v Maďarsku (k 30. září 2015).

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button