Různé

Schäfer a Sýkora Trucks Parts součástí Ostra Group

Schäfer a Sýkora Truck Parts součástí Ostra Group. Ostra Group prostřednictvím své dceřiné společnosti Adip převzala společnost Schäfer a Sýkora Truck Parts. Dochází tak ke spojení dvou významných hráčů na trhu autodílů a k posílení pozice společnosti Adip v prodeji a distribuci náhradních dílů a příslušenství pro nákladní automobily a autobusy. Akvizici potvrdil dne 14. března Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Skupina Ostra poskytuje služby nákladním a osobním dopravcům. Prodej náhradních dílů a příslušenství je pro nás důležitým segmentem. V roce 2016 přišla do skupiny společnost Adip, která se za 6 let stala jedním z lídrů na trhu. Nyní se naše rodina rozšiřuje o společnost Schäfer a Sýkora, což znamená další významný rozvoj našeho podnikání, uvádí k propojení společností Tomáš Vrátný, předseda představenstva Ostra Group.

Přečtěte si také

Schäfer a Sýkora Truck Parts součástí Ostra Group

Podle vyjádření představitelů jednotlivých společností je záměrem zachovat oba distribuční kanály a maximálně využít jejich potenciál. Společnosti Adip i Schäfer a Sýkora jsou na trhu přes 30 let, velmi dobře znají potřeby zákazníků, mají vybudovanou širokou distribuční síť a bohaté zkušenosti z nákupu a skladování daného sortimentu a další.

Schäfer a Sýkora Truck Parts součástí Ostra Group

Plánujeme využít veškerých synergií, které toto spojení přináší a tím rozvíjet obě společnosti,“ dodává Robert Šulák, výkonný ředitel společnosti Adip a zároveň nový jednatel společnosti Schäfer a Sýkora.  

Přečtěte si také

Back to top button