Zprávy

Scania a MotoGP ™ spolupracují na snížování emisí

Přemisťování paddocku mistrovství světa MotoGP ™ po celém světě, není snadný úkol.

Všichni přepravní partneři Dorna Sports SL, mají velmi důležitou úlohu v tomto procesu. Scania je jedním z nejdůležitějších partnerů pro zajištění nezbytného servisu při transportu zázemí z okruhu na okruh. Dorna i Scania se vždy snaží stále mít své výrobky co nejšetrnější k životnímu prostředí a HVO je posledním krokem v plánech udržitelnosti.
 
HVO, tedy rostlinný olej upravený pomocí hydrogenace, nabízí snížení emisí CO2 až o 90%. Zároveň se tento druh paliva, oproti dieselové alternativě, může chlubit zlepšením výkonu. Je používán pro celou řadu nákladních vozů Scania a přesně stejný typ se používá i k přepravě paddocku MotoGP ™. Každý nový nákladní automobil Scania je uzpůsoben pro používání paliva HVO.
 
Mistrovství světa MotoGP™ vnímané jako šetrné k životnímu prostředí, je hlavním cílem pro Dornu, která je velmi spokojena s pokroky společnosti Scania. Obě strany jsou odhodlané nadále spolupracovat na tomto novém dobrodružství udržitelnosti a chtějí povznést mistrovství světa MotoGP ™ na jeden z nejvíce nadčasových a progresivních závodů.
 
Scania hodlá převzít vedoucí úlohu při přechodu k udržitelné dopravě – což je jistě směr, který budoucnost potřebuje a bude se toho i nadále držet. Jsme šťastní a hrdí, že můžeme být partnery Dorny v tomto projektu, který dokazuje, že díky blízké spolupráci mezi výrobci vozidel, přepravci a výrobci paliva, jsou udržitelná řešení k dispozici již dnes. HVO je v tomto případě ideálním řešením se stabilní funkčností, jako při použití klasického dieselu. Dorna je první společností, která ve Španělsku se společností Scania zkusila toto řešení. A my si velmi vážíme této iniciativy s cílem snížit dopad těžkých transportů na životní prostředí,“ prohlásil Jacob Tharna, ředitel Presales, marketingu a podpory prodeje, ve Scania Ibérica.
 
Pau Serracanta, Výkonný ředitel/Komerční prostory: „Jsme velmi potěšeni, že můžeme spolupracovat na této iniciativě se společností Scania. Je to skvělý partner pro spolupráci a také je velmi pozitivní vidět, že máme podobné cíle, pokud jde o udržitelnost. Pokrok v technologii je velmi důležitý pro mistrovství světa, a to nejen v technologii pro motocykly, ale i v technologiích pro celé zázemí. Inovace prospěšné životnímu prostředí jsou něco, čeho jsme se vždy snažili dosáhnout. Iniciativa HVO se Scanií je skvělá a je jedním z mnoha kroků, které v tomto směru děláme. Dokonale to zapadá do kampaně FIM´s Ride Green, které se účastníme.„ 

Přečtěte si také

Back to top button