Silniční doprava

MICHELIN X Multi pro malé nákladní automobily

Univerzální pneumatiky s vysokými výkony i v okamžiku opotřebení běhounu.

Michelin uvádí na trh šest nových rozměrů pneumatik řady MICHELIN X Multi Z a MICHELIN X Multi D určených pro malé nákladní automobily do celkové hmotnosti 16 t. Pneumatiky je možné jak v létě, tak v zimě používat na každém typu silničního povrchu. Řada pneumatik je homologována na zimní užití, což dokazuje značení 3PMSF na bočnicích. Bezpečnost řady pneumatik MICHELIN X Multi i při vysoké míře opotřebení běhounu byla potvrzena nejnovějšími testy TÜV SÜD.
 

 

·        V roce 2015 se řada pneumatik MICHELIN X Multi Z (pneumatika pro použití na všech pozicích) a pneumatik MICHELIN X Multi D (pneumatika pro hnací nápravu) pro nákladní vozidla do 16 tun rozšířila o 6 nových rozměrů. Řada X Multi Michelin nabízí celkem 16 rozměrů pneumatik, které pokrývají 80 % poptávky uživatelů nákladních automobilů.
·        Z nejnovější studie uskutečněné nezávislou organizací TÜV SÜD vyplývá, že pneumatiky MICHELIN X Multi si udržují vysoké výkony i při značné míře opotřebení běhounu.
 

 

Výhody pneumatik MICHELIN X Multi:
·        Univerzálnost a možnost celoročního užití – řada je homologována na zimní užití, což dokazuje značení 3PMSF na bočnicích.
·        Soulad s nejpřísnějšími normami ochrany životního prostředí, jehož výsledkem je snížená spotřeba paliva a menší míra hlučnosti. Vnější hlučnost pneumatiky MICHELIN X Multi je o 5 dB nižší než průměrná hodnota hlučnosti konkurenčních pneumatik. (POZOR! Každé 3 dB odpovídají dvojnásobně vyšší hlučnosti.)
·        Nižší celkové provozní náklady.
 
Řady pneumatik MICHELIN X Multi Z (na všechny pozice) a  MICHELIN X Multi D (na hnací nápravu) pro nákladní vozidla s celkovou hmotností do 16 tun byly rozšířeny o nové rozměry (včetně jednoho rozměru dostupného od září 2015).
 
 
V roce 2015 se řada MICHELIN X Multi Z rozšířila o 6 nových rozměrů:
-        225/75 R 17,5
-        235/75 R 17,5
-        245/70 R 17,5
-        265/70 R 17,5 (od září 2015)
-        245/70 R 19,5
-        265/70 R 19,5
 
Bezpečnost potvrzená nezávislou organizací TÜV SÜD
 
Spolu s informací o nových rozměrech pneumatik MICHELIN X Multi Z a D seznamuje Michelin s výsledky testů, které uskutečnila nezávislá organizace TÜV SÜD. Výsledky ukázaly, že pneumatiky MICHELIN X Multi Z a X Multi D s běhounem opotřebeným ze 2/3 poskytují lepší výkony než nejvýznamnější konkurenční pneumatiky; s brzdnou dráhou průměrně o 13 metrů kratší na mokrém povrchu s malou přilnavostí.
 
Od konce roku 2012 ukládá zákon o označování pneumatik jejich výrobcům povinnost uvádět na klasifikačních štítcích tři výkonnostní parametry pneumatik: palivovou účinnost, brzdné vlastnosti na mokrém povrchu a vnější hlučnost. Výkonnostní testy se provádějí na nových pneumatikách. Přestože jsou výkony nových prémiových pneumatik z hlediska přilnavosti na mokru srovnatelné, z testů TÜV SÜD vyplývá, že výkonnost pneumatik se přímo úměrně se zvyšujícím se opotřebením běhounu snižuje, což má negativní dopad na celkovou bezpečnost pneumatiky. Nezávislé testy potvrdily, že pneumatiky Michelin si udržují vysokou výkonnost od prvního do posledního milimetru běhounu.
 
 
Řada pneumatik MICHELIN X Multi splní širokou škálu potřeb
 
Řada pneumatik MICHELIN X Multi je určena především pro uživatele, kteří ke svému předmětu podnikání vykonávají přepravní služby.
 
Ve většině případů jsou uživateli nákladních vozidel do 16 tun osoby, které podnikají v jediné činnosti a vlastní jedno nákladní vozidlo. Z tohoto důvodu se vozidlo pohybuje na různých typech silnic, včetně městského a příměstského provozu.
 
Malá nákladní vozidla pracují ve velmi náročných podmínkách: zboží musí být dodáno včas bez ohledu na lokalitu a klimatické podmínky. Pneumatiky představují pro majitele takových vozidel více než jen součást jejich vybavení – spolehlivé pneumatiky jsou obchodním partnerem, který je odpovědný za celkovou mobilitu. Zaručují bezstarostnou jízdu a bezpečnost jak pro řidiče, tak pro přepravované zboží. 
 
 

 

Přečtěte si také

Back to top button