Silniční doprava

Ministerstvo dopravy vítá rozhodnutí Evropské komise, která přezkoumá aplikaci německého zákona o minimální mzdě

Ministerstvo dopravy vítá rozhodnutí Evropské komise, která tento týden zahájila řízení pro porušení pravidel (tzv. infringement) ve věci minimální mzdy zavedené od začátku letošního roku v Německu.

Zákon o minimální mzdě aplikují německé úřady i na řidiče zahraničních dopravců, a požadují, aby platili svým zaměstnancům jezdícím do Německa či z Německa 8,50 eura za hodinu. Za porušení zákona hrozí vysoké pokuty.
 
Ministr dopravy Dan Ťok jednal už na začátku února o mzdové legislativní úpravě s německým ministrem Alexanderem Dobrindtem s tím, že Německo do doby objasnění právních otázek nebude kontrolovat tranzitní dopravce a dopravce mířící do německých přístavů. „Platná úprava je značně byrokratická a má dopad zejména na naše střední a malé podnikatele. Věřím, že výsledky řízení přinesou odpovědi na nevyjasněné otázky, ochrání zájmy podnikatelů a určí konečná pravidla pro dopravce,“ uvedl k rozhodnutí EK ministr Dan Ťok.
 
Komise by měla obdržet oficiální reakci Německa do druhé poloviny července. Od odpovědi se bude odvíjet další postup. V nejzazším případě by se případ projednával u Soudního dvora EU.
 

Přečtěte si také

Back to top button