Silniční doprava

Řidiči, jenž v Břeclavi málem naboural benzinku, hrozí až pět let

Devětatřicetiletému řidiči nákladního auta, jenž v pátek v opilosti způsobil v Břeclavi nehodu, při které málem najel do benzinové čerpací stanice, hrozí za obecné ohrožení až pět let vězení.

ČTK to dnes řekla mluvčí policie Kamila Haraštová. Řidič měl v krvi 0,84 promile alkoholu. Řidič nákladního vozidla Scania s návěsem přijížděl v pátek před půlnocí do Břeclavi ve směru od Hodonína. Přehlédl přitom kruhový objezd, který projel přímo středem. Dostal se tak do protisměru. V jízdě pak pokračoval k nedaleké benzinové čerpací stanici, kde s vozidlem zastavil až u stojanu na tankování. 
    
Pokud by rozměrné vozidlo včas nezastavilo a zbořilo stojany na pohonné látky, mohl následně nastat výbuch. Hrozil tak nejen vznik vysokých škod, ale v ohrožení mohli být i lidé z okolí. Při jízdě řidič zničil oplocení, dopravní značení a také obvodové zdivo a přístřešek benzínky, doplnila mluvčí. Výše škod zatím není přesně sečtena. Řidič i jeho padesátiletý spolujezdec utrpěli zranění a jsou nadále v nemocnici.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button