Silniční doprava

Sníh zastavil vlaky, někde navíc nejezdí ani náhradní autobusy

Sníh dnes zastavil nebo zpozdil vlaky asi na desítce tratí v Česku, včetně mezinárodního spojení na Slovensko přes Frýdecko-Místecko.

Problémy se ale objevují zejména na méně frekventovaných regionálních tratích, řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Radka Pistoriusová. V některých úsecích, kde nejezdí vlaky, nemohla být kvůli nesjízdným silnicím zavedena ani náhradní autobusová doprava. Železniční doprava na Slovensko byla přerušena na trati Bohumín – Čadca v úseku od Návsí na Frýdecko-Místecku ke hranicím. „Nyní je zastaven i provoz na silnici u Mostů u Jablunkova, takže tam není možné přepravit cestující ani autobusy. Proto lidem doporučujeme cestovat na Slovensko raději po trati Valašské Meziříčí – Horní Lideč – Púchov,“ uvedla Pistoriusová. 
    
Problémy na tratích přetrvávají od středy, kdy začalo hustě sněžit. „Například trať mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Novým Městem na Moravě byla zavátá sněhem už od středečního odpoledne a provoz bude zastaven nejméně do dnešní půlnoci. Spoje byly nahrazeny autobusy, ale potíže jsou i na silnicích,“ uvedla mluvčí ČD. Mezi Kostelcem a Telčí na Jihlavsku sníh zastavil provoz také ve středu. Všechny vlaky jsou nahrazeny autobusy, ale zaváté jsou i silnice, takže je určitě třeba počítat se zpožděním. „Na trati navíc ve sněhu uvízla souprava Regionova, která nyní čeká na vyproštění. Naštěstí v ní nebyli žádní cestující,“ doplnila mluvčí. Omezení bude platit nejméně do 16:00. 
    
Dlouhodobě je neprůjezdná rovněž trať mezi Bruntálem a Valšovem a Valšovem a Rýmařovem na Bruntálsku. Vlaky po ní nebudou jezdit podle informací drah asi do 21:00. Sníh zavál i železnici mezi Štěpánkovicemi a Chuchelnou na Opavsku nebo trať Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice na Frýdecko-Místecku. Na obou byla zavedena náhradní autobusová doprava a počítá se s opětovným zprovozněním po 15:00. Na tratích Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí a Hranice na Moravě – Střelná sice nebyl provoz vlaků úplně zastaven, ale sníh dopravu značně zkomplikoval. Vlaky musí jezdit pomaleji, takže spoje dosahují zpoždění až 50 minut.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button