Zprávy

Společnost Koritenský Spedition převzala jubilejní, stý tahač značky DAF

Petr Koritenský, jednatel společnosti Koritenský Spedition, a technický ředitel této společnosti Tomáš Klement slavnostně převzali klíčky od stého vozidla DAF, které prachatická firma od nizozemského výrobce koupila.

Klíčky jim předala obchodní ředitelka DAF Trucks Praha Iva Chalupová a vedoucí pobočky v Českých Budějovicích Daniel Petrovič.
 
Vozidlo DAF XF Euro 6 v tradiční bílé barvě společnosti se stříbrnými nápisy na dveřích tentokrát doplnily také polepy s výrazným označením stého vozidla DAF. „Nečekal bych, že se takto rozvineme. Pro mě jsou to až nepředstavitelné rozměry. Ale jsem za to rád,“ řekl při předávce jubilejního, stého tahače DAF jednatel Petr Koritenský. V dopravě začal pracovat krátce po politických změnách na začátku devadesátých let minulého století. Vlastní společnost Koritenský Spedition buduje od roku 2002, první vozidlo DAF koupil o čtyři roky později. „Takže se vlastně blížíme k desetileté spolupráci. A jsem s ní velmi spokojený, stejně jako s vozy DAF. Proto je také kupujeme a budeme kupovat i nadále,“ doplnil Koritenský.
 
Vozový park Koritenský Spedition čítá celkem 83 vozidel DAF, 26 z nich je s nejvyšší emisní normou Euro 6. „A další budou přibývat, protože v příštím roce chystáme obnovu vozového parku. Na vozidlech DAF oceňujeme především spolehlivost, spotřebu, kvalitu a nízké provozní náklady. A také vzhled, protože poslední model XF Euro 6 je skutečné pěkné auto,“ poznamenal Petr Koritenský.
 
„Příjemně se poslouchají slova Petra Koritenského a DAF v Praze i v Českých Budějovicích bude i dále dělat vše proto, abychom naši spolupráci rozšiřovali a aby ve společnosti Koritenský Spedition byli s našimi vozy stále spokojeni,“ uvedla obchodní ředitelka DAF Trucks Praha Iva Chalupová.

Přečtěte si také

Back to top button