Logistika a sklady

Business breakfast o logistice na Pyrenejském poloostrově

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uspořádal pro svoje obchodní partnery setkání na téma Logistika na Pyrenejském poloostrově.

Ve spolupráci s kolegy ze španělského Azkar DACHSER Group prezentoval zástupcům českých firem specifika logistiky v tomto 1 700 až 2950 kilometrů vzdáleném regionu i exportní možnosti z České republiky směrem do Španělska.
 
Společnost Azkar, jako jedna z největších logistických firem na Pyrenejském poloostrově, se stala součástí skupiny DACHSER před dvěma lety a dnes je její integrace do této mezinárodní skupiny již v plném běhu. Na procesu začleňování Azkaru do struktur DACHSERU se podílí i manažeři z České republiky. Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a. s., k tomu uvádí: „Kolegům z Azkaru předáváme naše know-how a zkušenosti z fungování v rámci skupiny a naopak se od nich učíme novým poznatkům, které obnáší logistika na jihu Evropy. Letošní Business breakfast měl ukázat nové možnosti, které českým firmám tato naše česko-španělská spolupráce může nabídnout.“
 
Účastníci pracovní snídaně měli možnost vidět srovnání základních makroekonomických a demografických ukazatelů České republiky a Španělska, dozvěděli se ale i zajímavosti z oblasti logistiky v podání obou partnerských společností. „Z České republiky míří každý den pravidelné exportní linky sběrné služby do španělského Madridu a Barcelony. Také opačným směrem při importu zboží z celého Pyrenejského poloostrova je možné využít naší husté sítě a pečlivě nataktovaných linek,“ vypočítává konkrétní benefity spolupráce společností DACHSER Czech Republic a Azkar DACHSER Jan Polter.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button