Logistika a sklady

cargo-partner navyšuje kapacity v Chorvatsku

cargo-partner navyšuje kapacity v Chorvatsku. Poskytovatel logistiky otevřel v Záhřebu nový sklad s 12 900 m² skladových prostor. Nově vybudovaný sklad se nachází 10 minut od letiště a je ideálně vybaven pro rychlou a efektivní distribuci do okolního regionu.

Moderní zařízení poskytuje krátkodobé a dlouhodobé skladování, jakož i služby s přidanou hodnotou pro široké spektrum průmyslových odvětví.

cargo-partner navyšuje kapacity v Chorvatsku

Společnost cargo-partner pokračuje v dalším rozšiřování skladových prostor ve střední a východní Evropě a nedávno otevřel své zcela nové logistické centrum v Chorvatsku. Sklad se nachází v obchodní zóně Meridian 16 ve Velika Gorica, hned vedle dálnice A11 a 10 minut od letiště Franja Tuđmana.

Moderní logistické prostory disponují kapacitou 13 500 palet na skladové ploše 12 000 m²  plus 900 m² v mezipatře, kde místní tým cargo-partner poskytuje služby s přidanou hodnotou a e-fulfillment pro módní průmysl a další odvětví. Tento prostor je nyní k dispozici zákazníkům vedle stávajícího skladu v záhřebské čtvrti Jankomir o rozloze 4 000 m². Nový sklad slouží jako skladové a distribuční centrum pro různé druhy zboží včetně potravin, rychle se kazícího zboží, nápojů, zboží živočišného původu a léčiv.

Zoran Starcevic, Managing Director cargo-partner v Chorvatsku, vysvětluje: „COVID-19 zrychlil růst v sektoru e-commerce a způsobil dlouhodobé narušení dodavatelského řetězce, což vedlo k prudkému nárůstu poptávky po skladovacích prostorech. cargo-partner již mnoho let investuje do růstu svých globálních skladových kapacit, přičemž Chorvatsko je podstatnou součástí naší sítě ve střední a jihovýchodní Evropě. Nové prostory nám umožní ještě lépe využívat tento důležitý uzel a dále rozšiřovat naše portfolio logistických služeb.“

Kromě dlouhodobého a krátkodobého skladování, poskytuje místní tým služby silniční dopravy, včetně distribuce palet a balíků do zemí EU i mimo ni po celé jihovýchodní Evropě. S 22 nakládacími a vykládacími rampami a dodatečným vjezdovým přístupem je sklad dobře vybaven pro každodenní vyzvednutí a distribuci z a do okolního regionu. Rychlý tranzit zajišťuje vyhrazený celní sklad a celní deklarační služby pro importní a exportní zásilky. Tým cargo-partner v Záhřebu nabízí celou řadu služeb s přidanou hodnotou včetně přijetí zboží, balení, přebalování, vychystávání objednávek, vkládání dokumentů a kontroly kvality.

Logistické centrum disponuje HACCP a ISO certifikací a je vybaveno moderními protipožárními systémy, ochranou proti vloupání a bezpečnostními systémy, které zajišťují ideální skladovací podmínky pro citlivé až velmi hodnotné zboží. Regálový systém splňuje nejvyšší evropské normy pro zemětřesení (Eurocode 8).

Společnost cargo-partner působí v Chorvatsku od roku 1996 a dnes má více než 90 zaměstnanců na pěti místech v zemi, které pokrývají celé spektrum služeb letecké, námořní, silniční přepravy a logistiky. Spojením svých dvou skladů společnost nyní nabízí celkem 16 900 m² skladových prostor v oblasti Záhřebu.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button