Logistika a sklady

ČEMAT otevřel nový logistický areál

ČEMAT, přední distributor příslušenství pro manipulační a skladovací techniku v České republice a na Slovensku, otevřel v Bohumíně logistický areál.

Areál je strategicky situován nedaleko dálnice D1 a hranic s Polskem v příhraničním Bohumíně. ČEMAT areál budoval a rekonstruoval 5 let a projekt původně zamýšlený jako rozšíření stávajících skladových prostor společnosti se během let rozrostl. 8 skladovacích hal o velikosti až 6 000 m2 celkem, venkovní skladovací plochy o velikosti až 15 000 m2, administrativní budovy se zázemím i nové dílny – to vše vyrostlo z původně malého projektu, který měl rozšířit skladovací prostory společnosti v příhraničním Bohumíně.
 
Počáteční projekt byl skromný a ČEMAT chtěl zejména postavit rozšiřující skladové kapacity ke svým stávajícím prostorám, v průběhu let se však plány společnosti změnily. Dnes je v areálu jen v rámci nově vybudovaných hal až 6000 paletových míst. Vedle menších skladovacích objektů vyrostly v příhraničním městě moderní skladovací haly se zázemím, multifunkční výrobně opravárenské prostory i parkovací plochy.
 
„Naše firma se pohybuje v odvětví logistiky léta a celá ta léta se vyvíjí. Z původně malé firmy se v průběhu let vyvinula firma s nadnárodním působením. Tomu úměrně rostou i požadavky na skladovací plochy. Když se objevila možnost zrenovovat a přetvořit od základu areál, ve kterém jsme podnikali, neváhali jsme. Nové objekty rozvíjí naši firmu zase novým směrem. Přináší nové pracovní možnosti, rozšiřují komplexnost našeho působení v oblasti logistiky o možnost pronájmu hal a outsourcingu služeb, vytváří nové pracovní příležitosti a my tak pomáháme také rozvoji celého města a regionu,“ upřesnil Ing. Kamil Černý, zakladatel společnosti ČEMAT.
 
Více než 150 hostů se sešlo ve čtvrtek 11. června odpoledne, aby slavnostně otevřelo areál nedaleko centra města Bohumín. Odpolední události se účastnili nejen zaměstnanci a obchodní partneři ČEMATu, pozvání přijali také zástupci značek, které ČEMAT exkluzivně zastupuje v České republice i na Slovensku. Přítomni byli zástupci takových firem, jakými jsou kanadský koncern Camoplast Solideal, francouzský Michelin, italsko-německý koncern Bolzoni Auramo – Meyer nebo německý Räder Vogel či holandská Magna tyres.
 
Slavnostního otevření areálu se také účastnili zástupci bohumínských firem a partneři ČEMATu, pozvání přijal také vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a ústecký kraj Jiří Cienciala. Ti všichni přišli popřát novému areálu hodně zdaru a především pogratulovat všem pracovníkům ČEMATu k dalšímu kroku v rozvoji firmy.
 
Budovy původních skladů byly historicky budovami sloužícími potřebám bývalého Okresního stavebního podniku. Začátky současné výstavby a renovace areálu se datují zpět k roku 2010. Samotné stavební práce na rekonstrukci první části areálu začaly na jaře 2012. První část výstavby byla dokončena v roce 2013 a práce pokračovaly až na počátek roku 2015, kdy byla dokončena poslední část areálu v podobě výrobně opravárenských, skladových a kancelářských prostor.
 
Součástí stavby této poslední budovy, dnes sídla firmy ČEMAT, je i showroom, který tvoří jednu z dominant přední strany fasády. Každý procházející nebo projíždějící si tak může prohlédnout průřez nabídkou produktů z oblasti manipulační a stavební techniky, které ČEMAT exkluzivně na Českém a Slovenském trhu nabízí.
 
Areál je vybudován v těsné blízkosti nájezdu na dálnici D1 ve směru Katowice-Ostrava-Brno-Vídeň, v blízkosti hranic s Polskem. Investice do rozvoje areálu dosáhla částky 80 milionů korun, některé z projektů byly spolufinancovány evropskými fondy, ale převážnou část firma investovala z vlastních zdrojů.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button