Logistika a sklady

ChargerUp bude nabíjet PPL

ChargerUp bude nabíjet PPL. ChargeUp, společnost zaměřená na dodávku komplexních řešení pro dobíjení elektromobilů ze skupiny Unicorn, dodá balíkovému přepravci PPL CZ pět desítek dobíjecích stanic do jednotlivých regionálních dep a připojí je do řídícího systému ChargeUp CPO.

Pro autorizaci dobíjení řidičům PPL CZ poslouží chytrá aplikace a nabíjecí karty ChargeUp. ChargeUp tak podpoří PPL CZ na cestě k „zelené logistice“, která bude pokračovat v následujících letech instalací dalších až stovek dobíjecích bodů.

Přečtěte si také

ChargerUp bude nabíjet PPL

PPL CZ plánuje pro svou elektrifikovanou flotilu vybudovat vlastní dobíjecí infrastrukturu, kterou dodá a nainstaluje společnost ChargeUp ve spolupráci se španělským výrobcem dobíjecích stanic Circontrol. Aktuálně jde o pět desítek dobíjecích stanic, do konce příštího roku by měl jejich počet dosáhnout stovky. „První etapa projektu se bude týkat 15 regionálních dep a jsme potěšeni, že si společnost PPL CZ zvolila řešení ChargeUp. Naší velkou konkurenční výhodou byla komplexní nabídka, tým zkušených lidí a flexibilita,“ říká Radim Kašpárek, produkční ředitel společnosti ChargeUp. Další fáze rozšíření a výstavby dobíjecí infrastruktury v ostatních depech společnosti PPL CZ je naplánována na následující tři roky.

Součástí dodávky je i projektová příprava a dokumentace, zajištění kabelových rozvodů, silno – a slaboproudu a instalace samotných dobíjecích stanic. Dobíjecí stanice budou připojeny do řídicího systému ChargeUp CPO, pomocí kterého bude PPL CZ stanice vzdáleně spravovat a monitorovat. Na depech, kde je problém s rezervovanou kapacitou elektřiny, bude instalován i tzv. Dynamic Load Management pro chytré řízení zátěže, který rozdělí dostupný výkon mezi aktivní dobíjecí body. Prostřednictvím chytré mobilní aplikace ChargeUp ESP i RFID karet se budou moci řidiči PPL CZ autorizovat a spouštět dobíjení svých elektrických vozidel, a to nejen ve vlastní síti, ale i na stovkách dobíjecích stanic v ČR a v zahraničí.

„Snižování uhlíkové stopy je nedílnou součástí naší strategie, proto mimo jiné neustále rozšiřujeme naši elektrifikovanou flotilu a vybavujeme depa udržitelnými prvky. Vlastní dobíjecí síť je klíčová pro hladký průběh doručování balíků ekologickým způsobem. Díky komplexnímu řešení ChargeUp a souvisejícím profesionálním službám budou mít naši řidiči každé ráno své elektrické dodávky spolehlivě nabité a naši zákazníci se tak mohou těšit na stejně kvalitní služby s nižší uhlíkovou stopou,“ říká David Voznička, provozní ředitel společnosti PPL CZ.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button