Logistika a sklady

Chytrá vesta pohlídá bezpečný odstup lidí ve skladu nebo ve výrobě

Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19.

Vesta Linde Secure Distance představuje inteligentní část oděvu. Jedná se o bezpečnostní zařízení, které je certifikováno podle bezpečnostní normy EN ISO 20471 a nepřetržitě sleduje dodržování individuálně nastavitelné minimální vzdálenosti mezi zaměstnanci. Pokud se k sobě zaměstnanci příliš přiblíží, vesty vydávají varování záblesky, varovnými tóny a vibracemi.

Vesty využívají zcela spolehlivou a přesnou ultra-širokopásmovou technologii, která funguje i přes stěny, regály a brány. Další výhodou je, že není nutná žádná další technická infrastruktura. Jakmile si zaměstnanci oblečou tento inteligentní oděv, mohou se plně soustředit na svou práci, aniž by museli neustále vyhodnocovat, zda dodržují předepsanou vzdálenost.

Pokud se i přes všechna opatření ve společnosti vyskytne případ infekce, umožňuje další volitelná funkce – Tracking & Tracing – zjistit, kdo byl v blízkosti později pozitivně testované osoby. Tímto způsobem se mohou společnosti vyhnout celofiremní karanténě. Všechna data jsou mazána nejpozději po čtyřech týdnech.

Druhé řešení – Linde Distance Beeper – představuje malé přenosné jednotky, které jsou připojeny například k oděvům, opaskům nebo pomocí náramků a nabízejí stejný rozsah funkcí jako vesta Secure Distance: maximální bezpečnost s minimálním realizačním úsilím.

Co je důležité, investice do těchto inteligentních bezpečnostních řešení od Linde Material Handling se vyplatí i do budoucna po skončení pandemie. Vesty a detektory lze snadno využívat s jejich klasickými funkcemi, které nabízí osvědčený asistenční systém Linde Safety Guard – varují před kolizí mezi průmyslovými vozíky a chodci v intralogistických provozech.

Přečtěte si také

Back to top button