Logistika a sklady

CTPark Plzeň expanduje

Od začátku roku 2016 CTPark Plzeň zaznamenal prudký nárůst zájmu o pronájem a výstavbu. Německý maloobchodní řetězec Lidl nedávno oznámil, že v CTParku Plzeň, konkrétně v jednotce BP18, plánuje zřídit své logistické a e-commerce centrum.

Lidl bude mít pro tyto účely k dispozici již existující plochu 30,000 m2 plus přístavbu, která je naplánována na příští týden a měla by být dokončena a uvedena do plného provozu do konce tohoto roku. Lidl očekává, že při plném výkonu bude mít k dispozici 1,200 volných pracovních míst.
„Úprava stávající budovy na vysoce automatizovaný provoz e-commerce není snadným úkolem, ale CTP, jakožto developer a dlouhodobý vlastník objektů, má rozsáhlé zkušenosti s údržbou a modernizací pomocí pokročilých technologií, díky kterým budovy dokáží držet krok se současnými byznysovými trendy,“říká Hendrik Jung, Senior Business Development manager, CTP.
„Mezi hlavní výzvy pro BP18 patří modernizace vzduchotechniky a protipožárních systémů a zajištění perfektního fungování komplexního systému dopravy zboží“, dodává Hendrik Jung.
„Podobným příkladem úspěšné inovace v polovině životního cyklu je CTPark Divišov, který byl nedávno vybaven řadou moderních, energeticky úsporných technologií, díky nimž došlo ke snížení energetické náročnosti budovy”, říkáJaroslav Kaizr, Business Director, CTP.
 
Další novinky z CTParku Plzeň
·        Výrobce čínské elektroniky Hisense si pronajal plochu o 10,000 m2 v jednotce BP5 s možností rozšíření o dalších 5,000 m2 v průběhu roku 2016.
·        Za účelem zlepšení služeb plánují do CTParku rozšířit své operace také logistické společnosti Lagermax Spedice a japonská společnost SGL.
·        Výstavba zařízení o 5,000 m2 v jednotce BP19 pro globálního lídra v oblasti automobilových sedadel a elektrických systémů pokračuje rychlým tempem. Dle plánu má být hotová a připravená k předání v květnu 2016.
Portfolio CTP průmyslových nemovitostí třídy A má k dispozici k pronájmu plochu o zhruba 3,25 milionech m² (k 31. prosinci 2015). Do konce roku 2018 chce tuto plochu CTP rozšířit až na 5 milionů m²

Přečtěte si také

Back to top button