Logistika a sklady

DACHSER dlouhodobě posiluje svoje letecké chartery

DACHSER Air & Sea Logistics upevnil svůj charterový program na trase mezi Hongkongem a Evropou uzavřením dlouhodobé smlouvy. To společnosti umožní nabídnout svým zákazníkům spolehlivé letecké nákladní kapacity v období od začátku tohoto roku do března 2024.

V budoucnu bude DACHSER provozovat Boeing 747-400F na trase Hongkong–Lutych (Liège) a zpět. Letadlo odlétající v pevně stanovených časech pojme až 100 tun nákladu. „Poptávka po leteckých přepravách je na historickém maximu,” říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny DACHSER, a doplňuje „kapacity v leteckých přepravách jsou extrémně nedostatečné. My se proto budeme i nadále spoléhat na silnou síť s našimi vlastními kapacitami a budeme plánovat včas, s predikcemi a v dlouhodobém horizontu.“

Flexibilita pomocí alternativního plánování trasy

Aby předešel problémům s odbavením, působí DACHSER Air & Sea Logistics na menších letištích, jako je Lutych v Belgii. Tato destinace je dobře napojená na DACHSER síť pozemních přeprav, což urychluje proces vyzvedávání a doručení. „Naše expertíza spočívající v integrované síti znamená, že dokážeme nabídnout kompletní řešení z jednoho zdroje – od výrobce až ke koncovému zákazníkovi,” uvádí Timo Stroh, a dodává, „zejména v náročných dobách vyžaduje zajištění stabilních a spolehlivých tržních operací inteligentní a kreativní řešení.”

Založením své vlastní sítě leteckých přeprav s vyhrazenou kapacitou poskytuje DACHSER svým zákazníkům bezpečnost a stabilitu na nejdůležitějších přepravních trasách mezi Evropou, Asií a USA v době velkého nedostatku kapacit. Jen v roce 2021 odbavil tento logistický provider 175 charterových letů zahrnujících 12 pravidelných odletových míst a 15 příletových destinací po celém světě. „Na tržní poptávku reagujeme tím, že našim zákazníkům nabízíme transparentní plánování a spolehlivý servis prostřednictvím pevných přepravních časů.” uzavírá Timo Stroh.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button