Logistika a sklady

Dachser & Fercam Italia

Dachser & Fercam Italia. Dachser získává většinový podíl v joint venture pro sběrnou službu a kontraktní logistiku v Itálii

S účinností od 28. března 2024 získal mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser 80 procent akcií v joint venture Dachser & Fercam Italia. Společnost tím dokončila akvizici většinového podílu v  divizích sběrné služby a kontraktní logistiky italské logistické společnosti Fercam.  

Přečtěte si také

Po přezkumu práva hospodářské soutěže a schválení Evropskou komisí v listopadu 2023 zahájila společnost Fercam proces vyčlenění dvou svých obchodních divizí – Distribuce a Logistika s téměř 1 000 zaměstnanci a 43 pobočkami v Itálii – ze zbytku společnosti a vytvoření nezávislé organizace pro sběrnou službu a kontraktní logistiku v Itálii. Joint venture s názvem Dachser & Fercam Italia zahájil činnost na začátku letošního roku. Po přechodném období se společnost Dachser připojila k firmě 28. března 2024 a akvizice byla dokončena. 

Kromě 20 procent akcií společného podniku si společnost Fercam S.p.A. plně ponechá divize Fercam Transport (vnitrostátní a mezinárodní silniční a železniční přepravy), Fercam Air & Ocean a Fercam Special Services (logistika specializovaná na umění, veletrhy a akce, stěhování a relokační služby, archivní služby a správa dokumentů) včetně všech mezinárodních dceřiných společností, a tyto jednotky se nestanou součástí nového společného podniku. 

Dachser & Fercam Italia doplňuje naši evropskou síť pro přepravy a skladování průmyslového a spotřebního zboží,“říká Burkhard Eling, CEO skupiny Dachser, a dodává, „tato akvizice posiluje naše odborné znalosti v oblasti poskytování služeb zákazníkům v celé Evropě s jednotnými standardy kvality a výkonnosti. Proto také budeme v Itálii investovat do logistických kapacit, digitalizace, opatření v oblasti klimatu a zejména do našich zdejších zaměstnanců.“

„Pokračování sběrné služby a kontraktní logistiky pod hlavičkou sítě Dachser je správným krokem k zajištění pozitivního vývoje a budoucího růstu v Itálii a Evropě,“ říká Hannes Baumgartner, Managing Director společnosti Fercam, a doplňuje, „důvěryhodná spolupráce, ze které jsme se těšili v uplynulých desetiletích, podtrhuje skutečnost, že obě rodinné společnosti, Fercam a Dachser, plánují dlouhodobě a sdílejí stejné hodnoty. To nám na všech úrovních usnadnilo vytvoření nové společnosti Dachser & Fercam Italia.“

Zahájení plné integrace do sítě Dachser

Společnosti Dachser a Fercam se mohou ohlédnout za 20 lety partnerství, v jehož rámci italská rodinná společnost se sídlem v Jižním Tyrolsku distribuovala sběrné zásilky průmyslového a spotřebního zboží z evropské sítě Dachser v Itálii a odpovídající zásilky z Itálie posílala do evropské sítě tohoto logistického providera. Nyní může začít plná integrace do systémů a procesů společnosti Dachser. 

„Společnost Dachser & Fercam Italia má na italském trhu se sběrnou službou a kontraktní logistikou velmi dobrou pozici díky zkušenému manažerskému týmu v čele s generálním ředitelem Dr. Gianfrancem Brillantem, dobře vyškoleným a motivovaným zaměstnancům a moderním logistickým provozům a systémům,“ vysvětluje Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny Dachser, a říká: „Jako součást evropské a globální logistické sítě Dachseru má nyní tato společnost zcela nové možnosti pro růst exportu. To pro zaměstnance společnosti Dachser & Fercam Italia znamená jistotu a stabilitu. Zákazníci v Itálii a v celé Evropě budou zase díky integraci těžit z konzistentních a standardizovaných systémů.“

Dokončení evropské sítě

Převzetí většinového podílu sběrné služby a kontraktní logistiky společnosti Fercam je po společnostech Graveleau (Francie, 1999) a Azkar (Španělsko, 2013) třetí nejvýznamnější akvizicí, kterou společnost Dachser uskutečnila za účelem rozšíření své přepravní a logistické sítě v Evropě. Obchodní divize European Logistics společnosti Dachser nemá v Itálii žádné vlastní pobočky, takže nevznikají žádné duplicitní struktury. Všichni zaměstnanci divizí Distribuce a Logistika společnosti Fercam přešli do společného podniku Dachser & Fercam Italia.

V obchodní divizi Food Logistics, která se zabývá přepravou a skladováním chlazených potravin, je společnost Dachser v Itálii zastoupena od roku 2017 třemi pobočkami a zaměstnává přibližně 270 pracovníků. Společnost Dachser Italy Food Logistics bude na trhu nadále působit samostatně pod vedením svého Country Managera Roberta Specose.

Zdroj
Dachser

Přečtěte si také

Back to top button