Logistika a sklady

DACHSER: letecký most mezi Amerikou, Evropou a Čínou

Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil další vlnu programu své prémiové služby – leteckého spojení charterovými lety do Číny a zpět. Chartery jsou naplánované předběžně do konce března. Od 21. března přidá DACHSER USA ke stávajícímu charteru ještě nové spojení mezi Chicagem a Frankfurtem.

Důsledky nového koronaviru na kapacity trhu s leteckými přepravami jsou stále znatelné. Situace se neustále vyvíjí a mění, což je pro plánování kapacit velká výzva. DACHSER Air & Sea Logistics proto navíc ke stávajícímu charterovému spojení mezi Frankfurtem a Čínou vytvořil mezi USA, Latinskou Amerikou a gateway ve Frankfurtu letecký most do Šanghaje v Číně. Boingy 747 budou v rotačních cyklech nasazeny na trase Frankfurt–Šanghaj a zpět. Také mezi USA a Evropou bude DACHSER nabízet přes gateway ve Frankfurtu letecký most a do svého charterového programu zařadí i relaci Chicago–Frankfurt. „Díky naší gateway v Chicagu jsme schopni na potřeby našich zákazníků z a do USA reagovat nabídkou speciálních řešení,“ říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny DACHSER. Společnost tak svým zákazníkům nabídne inteligentní řešení pro pokrytí jejich poptávky po přepravách v transpacifickém regionu a flexibilními řešeními reaguje na aktuální situaci na trhu.

Přečtěte si také

Prémiová letecká služba pro zákazníky
„DACHSER tímto řešením dokázal propojit kontinenty – Ameriku, Evropu a Asii – a vyšel tak vstříc i poptávce na českém trhu,“ komentuje Radek Duda, Country Manager Air & Sea Logistics společnosti DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „takové chartery využívají zákazníci, kteří potřebují urgentně uspokojit poptávku výrobců nebo dodavatelů, jejichž výrobní linky jsou ohroženy zastavením v důsledku nedostatku zboží či materiálu.“

„Díky tomuto programu jsme schopni nabídnout obsáhlé a spolehlivé prémiové letecké služby do Asie i našim zákazníkům na americkém kontinentu. Ať už se na trhu s leteckými přepravami v následujících týdnech stane cokoliv, jsem rád, že jsme se už dnes připravili na výzvy, které přijdou v budoucnu,“ uzavírá Timo Stroh.

Přečtěte si také

Back to top button