Logistika a sklady

DACHSER oznámil další akvizici – španělskou společnost Transunion

Mezinárodní logistický provider DACHSER koupil s účinností k lednu tohoto roku španělskou leteckou a námořní spedici Transunion S.A. a nyní čeká na schválení antimonopolních úřadů.

Společnost Transunion má 235 zaměstnanců a kromě devíti poboček ve Španělsku má své zastoupení také v Turecku, Argentině, Peru a Mexiku. DACHSER tak posiluje v oblasti letecké a námořní dopravy o dalších 15 poboček v pěti zemích.
 
DACHSER rozšiřuje svoji světovou logistickou síť v rámci svého strategického růstového programu Global 2.0. „Připojením sítě společnosti Transunion nabídneme našim zákazníkům kromě výborného zastoupení na španělském trhu a v Turecku také lepší přístup na latinskoamerické trhy,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s. Společnost Transunion byla založena v roce 1978 a její očekávaný obrat za rok 2012 činí 95 milionů euro.
 
Předseda představenstva Federico Camáñez, který Transunion v posledních dvaceti letech rozvíjel zejména v mezinárodním obchodu, bude i nadále řídit skupinu Transunion. Federico Camáñez vidí společnou cestu v rámci sítě DACHSER pro svůj tým a sebe samotného jako výzvu a šanci pro své zákazníky i zaměstnance.
 
DACHSER nyní, zejména po akvizici španělské společnosti Azkar pro pozemní přepravy, považuje své zastoupení na španělském trhu za velmi dobré, protože pokrývá všechny části logistického byznysu na Pyrenejském poloostrově. „DACHSER a Transunion se dobře doplňují nejen na základě svého portfolia služeb v oblasti letecké a námořní přepravy, ale také díky skutečnosti, že se jedná o dvě rodinné společnosti a tím i podobný způsob myšlení a firemního řízení,“ říká Thomas Reuter, ředitel Air & Sea Logistics skupiny DACHSER. Management a zaměstnanci společnosti budou i nadále jako odborníci na příslušné trhy pečovat o své zákazníky.
 
Obě firmy společně spolupracují už přes 15 let. Pro majitele společnosti Transunion je důležité, aby společnost mohla dále pokračovat a zajistit budoucnost pro své zaměstnance v rámci celosvětově se rozšiřujícího logistického providera, jakým je právě DACHSER.
 
Pobočky společnosti Transunion ve Španělsku a její zastoupení v dalších zemích:
Španělsko: Sídlo společnosti je ve Valencii, kde se nachází také centrála celé skupiny Transunion. Další dvě kanceláře ve Valencii a po jedné pobočce v Barceloně, Alicante, Murcii, Seville, Vigu, Madridu a Bilbau.
Turecko: Hlavní sídlo je v Izmiru, pobočky v Istanbulu a ve městě Mersin.
Peru: Lima
Argentina: Buenos Aires
Mexiko: Mexico City
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 315 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává 21.000 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,3 milionů zásilek vážících celkem 37,1 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2011 činil 4,3 miliard eur.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasílatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 33 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze (oddělení letecké a námořní spedice na letišti Praha Ruzyně) a na pobočce DACHSER Cargoplus v současné době zaměstnává přes 300 lidí. 
 

Přečtěte si také

Back to top button