Logistika a sklady

DACHSER rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel

Mezinárodní logistický provider DACHSER investuje do nákladních vozidel a firemních osobních vozů na elektrický pohon a odpovídajících nabíjecích systémů. Společnost má v plánu také testování nákladních vozidel poháněných vodíkem.

Mezinárodní logistický provider DACHSER intenzivně pokračuje v nasazování vozidel s nulovými emisemi. Jedná se o nákladní a osobní vozidla, která přímo neprodukují ani skleníkové plyny ani látky znečišťující ovzduší. V prvním kroku tato rodinná společnost uvede na evropské silnice do konce roku 2023 minimálně 50 dalších bateriových elektrických nákladních vozidel a plánuje také rozšířit flotilu o 1 000 osobních firemních vozidel na elektropohon.

Souběžně s tím bude společnost pokračovat v řadě pilotních projektů zaměřených na vývoj a testování nákladních vozidel na vodíkový pohon s technologií palivových článků. Vozidla na vodíkový pohon od různých výrobců plánuje DACHSER nasadit do své sítě nejpozději v roce 2023.

„Jediný způsob, jak může dopravní sektor splnit dlouhodobý cíl globální komunity o nulových čistých emisích, je používání vozidel s nulovými emisemi. Ta proto také hrají rozhodující roli v realizaci naší vlastní strategie pro ochranu klimatu,“ vysvětluje Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) skupiny DACHSER, a dodává, „v následujících letech budeme nasazení vozidel šetrných k životnímu prostředí významně rozšiřovat tak, abychom mohli nasbírat cenné zkušenosti z praxe a přispět ke zvýšení počtu těchto vozidel na trhu.“

V síti sběrné služby společnosti DACHSER se vozidla na bateriový pohon v současné době používají především v rámci městské logistiky. Kromě elektricky podporovaných nákladních elektrokol používá DACHSER v Evropě v každodenním provozu především elektrická vozidla s celkovou hmotností do 7,5 tuny. Plně elektrická sériová vozidla vyšších hmotnostních tříd na trhu téměř nebyla k dispozici.

V současnosti je jediným vozidlem tohoto typu, které má DACHSER v provozu v rámci inovačního partnerství se společností Daimler, předprodukční model 19tunového Mercedes-Benz eActros v německém Stuttgartu.

V následujících dvou letech DACHSER sám pořídí či ve spolupráci s přepravními partnery nasadí do provozu minimálně 50 dalších kamionů s nulovými emisemi včetně bateriových tahačů a návěsů od různých výrobců.

„Aktivně pokračujeme s nasazováním bezemisních vozidel do naší evropské sítě s cílem je co nejefektivněji začlenit do našich přepravních procesů. To jsou investice do budoucnosti, které se dlouhodobě vyplatí,“
komentuje Alexander Tonn, Chief Operations Officer (COO) Road Logistics skupiny DACHSER, a vysvětluje, „v letošním roce rozšíříme využití bezemisních nákladních vozidel i do regionálních a především kyvadlových přeprav. Kromě toho také chceme na našich pobočkách používat tažná vozidla na elektropohon pro manipulaci s výměnnými nástavbami a návěsy.“

Přečtěte si také
Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button