Logistika a sklady

DACHSER spustil přímou linku z Brna do Ruska

Mezinárodní logistický provider DACHSER odstartoval novou přímou linku sběrné služby do Moskvy.

Posílil tím své napojení na východní trhy a odráží trend zvyšující se obchodní výměny s Ruskem. Z České republiky dokáže DACHSER do Moskvy doručit zásilku již za 4 pracovní dny. „Zavedením přímé linky do Ruska reagujeme na rostoucí exportní aktivity České republiky a okolních států směřující do zemí bývalého Sovětského svazu, zejména pak do Ruska,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „v letošním roce se chceme soustředit právě na posilování v oblasti pravidelných linek do vzdálenějších, obchodně důležitých oblastí.“
 
DACHSER má v Rusku vlastní společnost, která disponuje 4 pobočkami s rozlohou skladové plochy celkem 16 172 m2. Poskytuje nejen skladování, ale i sběrnou službu, celovozové přepravy po celém území Ruska a okolních státech, přepravy letecké i námořní a také celní služby. Celní služby jsou klíčové při zajištění mezinárodního obchodu s Ruskem. Díky úzké spolupráci české a ruské pobočky nabízí DACHSER zákazníkům jednotné, přesné a rychlé řešení pro většinu obchodních parit INCOTERMS.
 
Pravidelná přímá linka sběrné služby do Moskvy vyráží každý týden z brněnské pobočky, která se na konci minulého roku přestěhovala do nových prostor a nyní disponuje skladovou plochou o velikosti téměř 5 tisíc m2. V Brně, v jedné z nejlepších poboček koncernu DACHSER, pracuje 38 lidí, kteří kromě linky do Ruska odbaví každý den 20 přímých linek do šesti zemí v Evropě – do Německa, Rakouska, Itálie, Slovenska, Polska a Maďarska.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasílatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 33 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze (oddělení letecké a námořní spedice na letišti Praha Ruzyně) a na pobočce DACHSER Cargoplus v současné době zaměstnává přes 300 lidí.
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 315 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává 21.000 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,3 milionů zásilek vážících celkem 37,1 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2011 činil 4,3 miliard eur.
 

Přečtěte si také

Back to top button