Logistika a sklady

DACHSER testuje hybridní auta pro městskou logistiku

DACHSER testuje v Mnichově a od konce minulého roku také v Hamburgu nová rozvozová auta FUSO Canter Eco Hybrid 7C15 na hybridní pohon.

Nízké, malé, obratné, tiché, a pokud možno, s nízkými emisemi a úsporou paliva: to jsou výzvy, které jsou v současné době kladeny na užitkové vozy určené pro zásobování městských center. Proto se DACHSER rozhodl otestovat rozvozové vozy na hybridní pohon hned ve dvou velkých německých městech.
 
Od července minulého roku zaváží DACHSER části mnichovského centra velmi úsporným a ekonomickým vozidlem FUSO Canter Eco Hybrid 7C15 a v říjnu začal používat další model této řady Mercedes Charter Way-Flotte třídy Euro 6 v Hamburgu. „Pro použití v centru města disponuje toto vozidlo na hybridní pohon dostatečnou kapacitou baterie a zároveň i maximální obratností. Co se týče hospodárnosti provozu a potenciálu pro úsporu paliva, chtěli bychom při testování nasbírat zkušenosti a konkrétní data,“ říká Jens Müller, Head of Network Management Organization skupiny DACHSER.
 
Výrobce vozů slibuje, že výkonný hybridní pohon, jehož elektromotor se zpětným získáváním energie podporuje spalovací motor, sníží spotřebu pohonných hmot až o 23 procent a zároveň i emise CO2. Zda takové výsledky prokáže i používání v praxi, to se uvidí. „První hodnocení ukazují, že úspora energie bude v praxi o něco nižší,“ říká Jens Müller.
 
Přesto je tento pilotní projekt s ohledem na distribuci v centrech měst jako perspektivní segment logistiky velmi zajímavý. „Zda jsou hybridní kamiony budoucností, to se teprve ukáže. Musejí se nejprve ekonomicky a ekologicky skutečně osvědčit,“ uzavírá Jens Müller.
 

Přečtěte si také

Back to top button