Logistika a sklady

DACHSER uspořádal Den otevřených dveří pro studenty

Společnost DACHSER Czech Republic připravila ve své pobočce v Břeclavi Den otevřených dveří pro studenty Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav.

Možnosti prohlédnout si prostory pobočky a zúčastnit se zajímavého workshopu využili studenti v rámci doprovodného programu 5. ročníku Dne logistiky. Během Dne otevřených dveří studenti zhlédli prezentaci informující o službách a produktech DACHSER, prohlédli si skladové prostory i výrobní halu eskalátorů společnosti OTIS a měli možnost vyzkoušet si činnosti skladového hospodářství, např. vyskladňování materiálu do výroby v rámci strategie zásobování „just in time“. Velkému zájmu návštěvníků se těšil především logistický workshop, kde si studenti mohli vyzkoušet svoji zručnost na simulátoru vysokozdvižného vozíku, při plnění logistické on-line hry na třídění balíků nebo při stavbě ekonomicko-logistických věží z papíru a kancelářských sponek.
 
Celkem se Dne otevřených dveří zúčastnilo přes sedmdesát studentů a jak pro ně, tak pro jejich vyučující se akce stala skvělou příležitostí, jak se dozvědět podrobné informace o službách společnosti DACHSER. „Jsme rádi, že spolupráce s místní střední školou úspěšně funguje,“ říká Tadeáš Kos, Branch Manager pobočky DACHSER v Břeclavi, a dodává, „studenti chodí na pobočku pravidelně na praxe a vybraní z nich jsou zařazeni do Trainee programu společnosti DACHSER, ze kterého ti nejlepší dostávají nabídku stálého pracovního poměru.“
 
DACHSER Břeclav disponuje logistickými prostorami o velikosti 20 100 m2, z čehož více než 18 500 m2 činí skladovací prostory. „Pobočka v Břeclavi se specializuje zejména na kontraktní logistiku a poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou, jako je kompletace mechanických dílů či drobná montáž,“ upřesňuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s… Referenčním zákazníkem je společnost OTIS divize Escalators a Elevators – výrobce výtahů a eskalátorů pro rezidenční i komerční využití.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 44 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává přes 315 lidí.
 
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 347 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává přes 21.600 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,8 milionů zásilek vážících celkem 37,5 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2012 činil 4,41 miliard eur.
 
 

Přečtěte si také

Back to top button