Logistika a sklady

DACHSER zrychluje spojení z Moravy do Polska, Pobaltí a Skandinávie

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zareagoval na sílící poptávku po exportech do Polska a na sever Evropy a zavedl novou přímou linku z Ostravy do polského města Sosnowiec.

Od nynějška tak doručuje z Moravy do celého Polska zásilky sběrné služby do 24 hodin. Díky husté evropské síti poboček společnosti DACHSER a přímým linkám z každé z nich se tím zároveň zrychluje i spojení z východu České republiky dál do Pobaltí a Skandinávie.
 
Mezi severní Moravou a Polskem vždy vládla čilá obchodní výměna. V poslední době dále sílí poptávka po exportech do Polska z moravských destinací a z východních Čech i po importech polských výrobků, a proto se DACHSER Czech Republic rozhodl zavést přímou linku sběrné služby do města Sosnowiec nedaleko polských Katowic. Ideální nataktování linky Ostrava–Sosnowiec nejenže umožňuje dodání do všech destinací v Polsku do 24 hodin, ale také významně zkracuje doručovací časy do severských zemí. Kusové zásilky do Pobaltí tak mohou být doručeny do 48 hodin a do Skandinávie už do tří dnů.
 
„Polsko-česká obchodní výměna vždy hrála důležitou roli především pro Moravu a východní Čechy,“ říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „jsme rádi, že tento trend nepolevuje a touto novou přímou linkou vycházíme vstříc našim zákazníkům orientovaným na Polsko, Pobaltí a Skandinávii. Samozřejmostí při dodávkách do těchto destinací je náš uživatelsky komfortní IT systém pro zákazníky s řadou on-line aplikací včetně sledování zásilek Track and Trace během celé doby přepravy.“
 
Pobočka DACHSER Sosnowiec se nachází poblíž mezinárodní silnice E40, nejdelší evropské silnice s délkou více než 8 000 km, která začíná ve francouzském Calais a vede přes Belgii, Německo, Polsko, Ukrajinu a další postsovětské země až do východního Kazachstánu nedaleko hranice s Čínou. Tato strategická poloha a napojení na další rychlostní polské silnice činí Sosnowiec ideálním místem pro přímé linky i do vzdálenějších evropských destinací včetně Pobaltí a Skandinávských zemí.

Přečtěte si také

Back to top button