Logistika a sklady

DB Schenker řadí zelenou

DB Schenker řadí zelenou. Společnost DB Schenker v České republice rozšiřuje svou zelenou flotilu o nové elektrické Volvo FM 42 Tractor Electric.

Tahač s elektrickým pohonem se zapojí do operací pro jednoho z nejvýznamnějších zákazníků z oblasti high-tech a bude převážet produkty mezi výrobním závodem a distribučním centrem na jihu Moravy. Vůz zástupci Volvo Group logistickému providerovi slavnostně předali koncem června.

Přečtěte si také

DB Schenker řadí zelenou

Nové elektrické Volvo bude sloužit jako „shuttle“ mezi distribučním centrem DB Schenker v Blučině a nedalekým závodem high-tech zákazníka. Obě společnosti pojí podobné závazky k životnímu prostředí, a proto se shodly, že do společných přeprav zapojí elektrický kamion. Doposud v České republice logistická společnost provozuje elektrickou dodávku a nyní pořídila první tahač s návěsem o nosnosti 24 tun.

Těší nás, že můžeme inovativním způsobem povýšit partnerství s takto významným zákazníkem. Hledali jsme cestu, jak je posunout na další úroveň, a našli jsme ji v bezemisních přepravách. Uznání patří i společnosti Volvo Group, která nám tahač dodala,“ říká Tomáš Holomoucký, Area Managing Director pro Česko a Slovensko.

Elektrický tahač Volvo FM 42 Tractor Electric je vybavený trakční baterií s celkovou kapacitou 540 kWh. Celé ústrojí pohánějí tři akumulátory, které jsou umístěny na rámu vozidla. Předpokládaný dojezd činí osm hodin a nabíjet se bude prostřednictvím nástěnné nabíječky (wallbox). Kabina modelu FM je níže posazená, což umožňuje lepší přehled o prostoru kolem vozidla.

Společnost DB Schenker se zavázala dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040. V rámci dekarbonizace proto zkouší nové přístupy, včetně elektrifikace vozového parku.

Zdroj
DB Schenker

Přečtěte si také

Back to top button