Logistika a sklady

DB Schenker staví nový logistický terminál v Irsku

DB Schenker posiluje svou evropskou síť a investuje 10 milionů eur do výstavby nového multimodálního logistického centra v irském městě Shannon.

Nový terminál vznikne v blízkosti Shannon Airport (SN) a bude přímo napojen na místní dálniční síť, která umožňuje hladký tok zboží do západního Irska. Nové centrum nabídne zákazníkům všechny logistické služby, včetně leteckých, námořních a pozemních přeprav a také skladové služby s přidanou hodnotou.

Terminál bude mít celkovou rozlohu 4 831 m2, z toho 3 716 m2 bude tvořit sklad se světlou výškou 12,5 metru. Logistické centrum bude v rámci certifikace TAPA A zajištěno bezpečnostními kamerami a moderním zabezpečovacím systémem, přičemž ochranka bude kontrolovat pohyb osob v rámci oploceného areálu atd.

Po dokončení bude terminál splňovat certifikace společnosti DB Schenker pro kvalitu (ISO 9001), certifikaci pro ochranu životního prostředí (ISO 14001) a také certifikaci bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (ISO 45001). Klimatizovaný sklad umožní regulaci teploty v rozmezí od 15 °C do 25 °C. Pro vytápění bude využita kombinaci fotovoltaického zařízení a energeticky efektivních tepelných čerpadel. Osvětlení budou zajišťovat svítidla s LED diodami a na místě budou také k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily. Do budoucna bude možná také instalace dobíjecích stanic pro nákladní vozy.

Závěrem prosince 2020 uspořádal DB Schenker slavnostní zahájení výstavby za účasti významných regionálních osobností. Výstavba potrvá do konce prvního čtvrtletí roku 2022, kdy se DB Schenker podle plánu do nové budovy nastěhuje.

Výstavba byla zahájena v prosinci 2020, hotovo bude v prvním čtvrtletí 2022 (FOTO: DB Schenker)

Přečtěte si také

Back to top button