Logistika a sklady

DEPOT.BIKE: za měsíc provozu prošlo cyklodepem přes 4000 zásilek

Po prvním měsíci povozu se i v nelehkých podmínkách probíhající pandemie a při denních teplotách vzduchu okolo 0°C ukazuje, že provoz nákladních elektrokol pro last mile deliver má smysl.

Z osmi společností, které jsou přihlášeny do pilotního provozu Depa, již šest funguje naplno, zbylé dvě ladí detaily pro celodenní servis od začátku roku 2021.

Přečtěte si také

Pilotní provoz zahrnuje nastavení procesů překládky a dodávky zboží v poslední míli na elektrokole. Během prvního měsíce došlo též k přesné specifikaci typů sledovaných dat, které může město od dopravců získávat a na jejichž základě se bude hodnotit užitečnost inovativního projektu.

Za prvních 18 provozních dnů se dají prozatím prezentovat statistická data od čtyř logistických firem – DHL Express, PPL, DPD a Messenger:

  • Na depu se každodenně pohybovalo 6 nákladních elektrokol, které obsluhovalo 7 cyklo-kurýrů, kteří se průměrně 4x vrátili pro naložení dalších zásilek.
  • Kurýři strávili rozvozem zásilek celkem přes 338 hodin a za tu dobu ujeli přibližně 1320 kilometrů.
  • Celkem bylo 4 firmami doručeno 4077 zásilek, což je denně 226,5 zásilky. Nejvíce zásilek doručil tým společnosti DPD, která operuje také největší flotilu doručovacích e-kol. Nedoručených zásilek bylo pouze 7,8%.
  • V lednu 2021 se do provozu Depa zapojí také cyklo-kurýři společnosti DoDo. Vzhledem k naplnění kapacity stávajícího prostoru a zájmu dalších subjektů bylo zahájeno hledání dalšího vhodného prostoru v centru Prahy.

V lednu 2021 se do provozu Depa zapojí také cyklo-kurýři společnosti DoDo. Vzhledem k naplnění kapacity stávajícího prostoru a zájmu dalších subjektů bylo zahájeno hledání dalšího vhodného prostoru v centru Prahy.

Přečtěte si také

Back to top button