Logistika a sklady

DEPOT.BIKE: za měsíc provozu prošlo cyklodepem přes 4000 zásilek

Po prvním měsíci povozu se i v nelehkých podmínkách probíhající pandemie a při denních teplotách vzduchu okolo 0°C ukazuje, že provoz nákladních elektrokol pro last mile deliver má smysl.

Z osmi společností, které jsou přihlášeny do pilotního provozu Depa, již šest funguje naplno, zbylé dvě ladí detaily pro celodenní servis od začátku roku 2021.

Pilotní provoz zahrnuje nastavení procesů překládky a dodávky zboží v poslední míli na elektrokole. Během prvního měsíce došlo též k přesné specifikaci typů sledovaných dat, které může město od dopravců získávat a na jejichž základě se bude hodnotit užitečnost inovativního projektu.

Za prvních 18 provozních dnů se dají prozatím prezentovat statistická data od čtyř logistických firem – DHL Express, PPL, DPD a Messenger:

  • Na depu se každodenně pohybovalo 6 nákladních elektrokol, které obsluhovalo 7 cyklo-kurýrů, kteří se průměrně 4x vrátili pro naložení dalších zásilek.
  • Kurýři strávili rozvozem zásilek celkem přes 338 hodin a za tu dobu ujeli přibližně 1320 kilometrů.
  • Celkem bylo 4 firmami doručeno 4077 zásilek, což je denně 226,5 zásilky. Nejvíce zásilek doručil tým společnosti DPD, která operuje také největší flotilu doručovacích e-kol. Nedoručených zásilek bylo pouze 7,8%.
  • V lednu 2021 se do provozu Depa zapojí také cyklo-kurýři společnosti DoDo. Vzhledem k naplnění kapacity stávajícího prostoru a zájmu dalších subjektů bylo zahájeno hledání dalšího vhodného prostoru v centru Prahy.

V lednu 2021 se do provozu Depa zapojí také cyklo-kurýři společnosti DoDo. Vzhledem k naplnění kapacity stávajícího prostoru a zájmu dalších subjektů bylo zahájeno hledání dalšího vhodného prostoru v centru Prahy.

Přečtěte si také

Back to top button