Logistika a sklady

DHL prezentuje výsledky evropského průzkumu logistiky v módním průmyslu

SpolečnostDHL Supply Chain, globální lídr na trhu logistiky, představila studii zaměřenou na logistické požadavky mezinárodních módních a lifestylových společností.

Studii s názvem „Migrating Towards a Cross-Channel High Speed End-to-End Value Chain“ realizovala na objednávku společnosti DHL Supply Chain konzultantská společnost Buck Consultants International. Studie vychází z průzkumu v rámci celého odvětví a identifikuje osm klíčových problémů, které budou v následujících letech středem pozornosti v tomto průmyslovém odvětví.
 

  „Mezi největší výzvy, jimž budou módní a lifestylové společnosti v blízké budoucnosti čelit, patří rostoucí náklady v důsledku růstu cen bavlny a mezd. Dále nás čeká vzrůstající konkurence v oblasti maloobchodu, příchod nových hráčů na trh, změny obchodních kanálů, zejména v elektronickém obchodu, a především celkové zrychlení módních cyklů. Proto bude ještě více rozhodovat schopnost rychle se přizpůsobovat měnícím se podmínkám a novým trendům v řízení dodavatelských řetězců,“ vysvětluje Marcel Beelen, viceprezident DHL zodpovědný za obchodní rozvoj v oblasti módy a životního stylu.  

Přečtěte si také

Průzkum DHL zdůrazňuje především myšlenku, že by adekvátní nabídce zákazníkovi měla být přizpůsobena také distribuční strategie společnosti. V tomto kontextu roste význam předních dodavatelských řetězců pro naplňování obchodních modelů společností, aby bylo velké množství procesů, probíhajících v pozadí, přesto však ovlivňujících zkušenosti zákazníků, řízeno profesionály pro oblast logistiky. Studie DHL dále doporučuje evropským módním a lifestylovým společnostem učinit v reakci na měnící se nákupní chování spotřebitelů krok směrem k přímému, vysokorychlostnímu dodavatelskému řetězci napříč obchodními kanály, vytvářejícímu v každé jeho fázi přidanou hodnotu.

DHL Supply Chain
Společnost DHL Supply Chain je lídrem v oblasti logistických služeb. Funguje v 60 zemích světa. Jejími zákazníky jsou největší firmy, pro které spravuje přes 23 milionu m2 skladovací plochy. V České republice poskytuje služby zejména pro zákazníky z automobilového, technologického, módního nebo hračkářského průmyslu. V České republice zaměstnává na plný úvazek téměř 1 800 lidí. DHL Supply Chain v minulém roce dosáhla ve světě tržby v hodnotě více než 13 miliard EUR.
 
DHL
Logistická společnost pro celý svět. DHL je největším poskytovatelem služeb v oblasti logistiky na světě. DHL je odborníkem nejen v oblasti mezinárodní expresní, letecké, námořní, silniční a železniční dopravy, ale také ve smluvní logistice a na poli mezinárodních poštovních služeb. Síť společnosti pokrývá více jak 220 zemí a teritorií a přibližně 275 000 zaměstnanců po celém světě nabízí zákazníkům služby na vysoké úrovni a detailní znalosti místních trhů, které uspokojí požadavky dodavatelských řetězců. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou vzdělávání, pomocí při zmírňování následků živelných pohrom nebo aktivním přístupem k ochraně klimatu. DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2011 více než 53 miliard EUR.
 

Přečtěte si také

Back to top button